Czas zaklęty

Patronat LC
Ałbena Grabowska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Alicja w krainie czasów (tom 1) literatura piękna
Zwierciadło
literatura polska
Alicja w krainie czasów (tom 1)
literatura piękna
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Miłosny urok

[ 26 ] Link do recenzji

Bajka dla dorosłych ale wciągająca.

Moim zdaniem książka ta to polskie "Downton Abbey". Koniec lat siedemdziesiątych XIX wieku, ziemie polskie pod rosyjskim zaborem. Hrabia Jan Ksiegopolski poślubia Elżbietę Kodorowska, najlepszą partię w okolicy. Małżonkowie zamieszkują w podwarszawskim Kodorowie. Jan jest początkowo zakochany w swojej żonie. Jednak z czasem uczucie mija. Elżbieta jest zmanierowaną...

Trudno oderwać się od czytania. To jedna z tych książek, gdzie strony poprostu płyną jedna za drugą. Bardzo mnie wciągnęła, lubię powieści, w których akcja dzieje się na początku XX w. Pani Ałbena, ma niesamowitą lekkość opowiadania i tworzenia klimatu.

CZarująca seria! Na razie moja przeczytana seria jedyna Ałbeny Grabowskiej , ale przymierzam się do nowszych książek. Jest w nich magia, łądny język, sentymentalizm, romantyzm, prostota z nutką elegancji. Peknie poprowadzona opowiedziana historia.

Uwielbiam sagi.Uwielbiam twórczość Albeny Grabowskiej
Pierwszy to cudownej sagi ,ktora wciąga od pierwszej strony Mam nadzieję, że następne tomy będą też fascynujące.

Uwielbiam czasy przełomu XIX i XX wieku,akcja tej powieści właśnie rozgrywa się w tych czasach. Choć historia zdaje się że jakiś wiele, ale przeżycia dziecka super opisane.
Polecam

Bardzo dobra i przyjemna lektura dla kobiet. Czytało się szybko, fabuła ciekawa i wciągająca. Ładny język. Powieść osadzona we dworze w okolicach Warszawy pod koniec XIX wieku. Zakończenie zachęcające do szybkiego sięgnięcia po kolejną część. Polecam!

To jak podróż w przeszłość, do starych dworków, kapryśnych hrabianek i znudzonych możnych panów, uganiających się za prostymi dziewczynami z gminu.
Bezbłędnie odtworzony klimat, przekonujące tło powieści i nader wyraziste postacie, które sprawiły, że już od pierwszych stron budzą się uczucia do nich. Natki mi było szkoda, bo zakochało się dziewczę i marzyło o szczęściu....

Po przeczytaniu innej sagi tej autorki, postanowiłam spróbować kolejne jej dzieło, nie rozczarowałam się. Ta Saga jest absolutnie fascynująca, nie można się oderwać, historia w tle, miłość, przygoda, czego chcieć więcej. Polecam z całego serca 💕

Prowincjonalny dworek. Hrabia . Młoda dziewczyna . I owoc potajemnych spotkań , których nie można nazwać miłością - Alicja. Niezwykła dziewczyna - wymarzona przez matkę. I jeszcze rozmowy z Sienkiewiczem...To wszystko znajdziemy w epickiej opowieści Ałbeny Grabowskiej .Mistrzyni Grabowskiej !

Dyskusje

1 095