The Beach House

Okładka książki The Beach House Beth Reekles
Okładka książki The Beach House
Beth Reekles Wydawnictwo: Wattpad Cykl: The Kissing Booth (tom 1.5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Kissing Booth (tom 1.5)
Wattpad
2011-12-31
2011-12-31

Idealne wakacje przed ciężkim rozstaniem, dużo ciężkich chwil będących wspomnieniami na całe lata.

Dodatek jak dodatek - w sumie o niczym, za wiele nie wnosi do historii i po prostu mogło się bez niego obejść.
Ale przynajmniej pokazuje dobitnie, na jakim poziomie są wszelkie relacje między bohaterami przed rozpoczęciem drugiego tomu.

Tak jak lubię tych bohaterów i podczytywać, co tam u nich słychać, tak ta książeczka (mówię książeczka, bo jest cieniutka) nie wniosła do historii nic. Tak jak od początku nic się nie wydarzyło, tak się nic do końca nie zmieniło w tej kwestii. Ot, krótkie opowiadanie z życia bohaterów, których poznaliśmy z książki "the kissing booth ", ale nie liczcie na jakieś wielkie emocje podczas jej czytania.

Widać, że autorka nabiera doświadczenia w pisaniu, dzięki czemu czyta się to szybko i w miarę przyjemnie, Bohaterowie są ciekawi, lecz całość nie wnosi zbyt wiele do fabuły całej serii. Ot, poboczne opowiadanie, które równie dobrze możnaby skrócić i wrzucić do któregoś z głównych tomów serii.
Nie zmienia to jednak faktu, że całkiem dobrze się to czyta i jest to dobre oderwanie się od poważniejszej lektury.

Więcej recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje oraz na blogu chomiczkowerecenzje.blogspot

„The Kissing Booth: Domek przy plaży” to ponad stustronicowe opowiadanie opowiadające o wakacjach bohaterów znanych z książki Beth Reekles. Elle, Lee i Noah, jak co roku spędzają wakacje w domku przy plaży. Teraz jednak, Elle i Noah są już oficjalnie parą, a chłopak szykuje się do wyjazdu na studia. Czy te wakacje będą takie same jak zawsze, czy jednak wszystko się zmieni?...

Bardzo krótka, dodatkowa historia do serii "The Kissing Booth". W skrócie? Wakacje! Flynnowie, Elle i Rachel wyjeżdżają do domku przy plaży, żeby tam spędzić czas odpoczynku. Wiadomo, że kiedy lato dobiegnie końca, Noah będzie musiał się zmierzyć z wyjazdem na studia, a Elle i Lee z ostatnią klasą liceum.

Ta historyjka jest napisana sprawniejszym i lepszym językiem, nie ma w niej już tylu bezsensowności. Przede wszystkim, Lee jest zdecydowanie lepszą postacią w tej części, przeszedł chyba jakiś rozwój charakteru, bo w końcu zachowuje się jak nastolatek, a nie rozwydrzone dziecko, a co więcej, w końcu widać tę przyjaźń między nim a Shelly. Tym razem mogę stwierdzić, że są jak rodzeństwo, najbliżsi sobie przyjaciele. I to jest super.

Mamy też kilka momentów Noah-Elle i są to przyjemne fragmenty, może nawet lekko popychające historię TKB do przodu. Na moment do domku wpada także Rachel, ale za dużo więcej o niej się nie dowiadujemy, po za tym, że jest teraz lepszą koleżanką Elle niż wcześniej.

Opowieść ma kilka bardzo fajnych zabiegów, wartych uwagi. Nie będę spolerować, ale zdecydowanie warto sięgnąć po "Domek przy plaży", jeśli wciągnęło się w serię książek Reekles.

Ta historyjka jest napisana sprawniejszym i lepszym językiem, nie ma...

Kolejna, leciutka i bardzo przyjemna pozycja dla młodzieży. Poznajemy tutaj dalsze losy Elle Evans, Lee i Noah Flynnow.

W te wakacje wszystko jest inaczej. Niby znowu są wszyscy razem w domku nad morzem. Jednak relacje są teraz zupełnie inne. Elle i Noah oficjalnie są parą. Starają się spędzić ze sobą jak najwięcej czasu, bo wiedzą, że to mogą być ich ostatnie wspólne wakacje 🛍🎈⛱ w domku. Poza tym czeka ich ciężka próba. Noah niedługo wyjeżdża na studia na Harvard. Będzie na drugim końcu kraju i nie wiadomo jak dalej potoczy się ich relacja. Zatem aby nie myśleć o smutnych sprawach, korzystają z wakacji w pełni i chcą się sobą nacieszyć ;) dodatkowo w tym roku na parę dni przyjedzie też Rachel - dziewczyna Lee. Wspólnie korzystają z wakacji i świetnie się bawią ;)

Poznajemy tutaj dalsze losy bohaterów, którzy stają przed dylematami takimi jak : studia na drugim końcu kraju, związek na odległość oraz ostatni rok szkoły średniej ;) przyjemna, dosyć krótka kolejna wakacyjna lektura ;) ta seria jest moją ulubioną, więc mogę nie być obiektywna w ocenie ;) co nie zmienia faktu, że absolutnie ją Wam polecam!! 😍 czyta się błyskawicznie i naprawdę z ogromną przyjemnością ;) myślę, że max 2 godzinki i lektura za Wami ;) przyznaję kolejne ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i zapraszam Was do zapoznania się z tą letnią serią dla młodzieży ;) 😍

Po przeczytaniu pierwszej części książki 'The kissing booth' od razu włączyłam Netflix i obejrzałam film. Mimo że bardzo różnił się od papierowej historii, i tak spodobał mi się na tyle, że postanowiłam przeczytać kolejne części serii!

Dzięki filmowi wreszcie wczułam się losy bohaterów. W drugiej części 'The kissing booth. Domek przy plaży' zachowania Elle nadal mnie denerwowały, ale mogłam już poczuć jej emocje. Miała przecież w końcu 17 lat...

Drugi tom, który jest uzupełnieniem pierwszej części, opowiada o końcówce wakacji i spędzaniu ostatnich wspólnych dni (przed pójściem na studia) właśnie w domku przy plaży. Elle, Lee, Noah i rodzice chłopaków przez 10 dni korzystają z uroków lata. Na kilka dni dołącza do nich również Rachel, dziewczyna Lee.

100 stron to bardzo mało, jak na książkę, jednak autorce udało się oddać klimat nieuniknionych rozstań i towarzyszących temu emocji. Czas pędzi nieubłaganie i niestety, ale pewne rzeczy się zmieniają. Nic nie trwa wiecznie. Szczególnie wakacje.

Polecam fanom lekkich historii oraz romantycznych i młodzieżowych uniesień. Znowu - nie jest to ambitna lektura, jednak ja już się na tyle wkręciłam w ich historię, że trzymam za nich kciuki i zamawiam trzeci i czwarty tom (a raczej 2 i 2.5, skoro książka ze zdjęcia to część 1.5)!

239 / 2021

239 / 2021

Bardzo krótka i przyjemna książka. Polecam

Bardzo krótka i przyjemna książka. Polecam

Fajny dodatek do serii. Krótka i przyjemna. Ale można czytać 3 cześć bez tej bez problemu. Ta książka to dodatek i nie zmienia nic wielkiego w fabule

Dodaj cytat z książki The Beach House