Wednesday

Okładka książki Wednesday
Kendall Ryan Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-05-23
Data 1. wydania:
2016-05-23
angielski

Na półkach: , , , , ,

Shaw to mężczyzna o którym marzyła kiedyś Chloe. Ale Shaw ożenił się z inną kobietą. Jednak wydarzyła się tragedia i w dniu pogrzebu żony Shawa, Chloe stała się jego pocieszeniem.
Pocieszeniem, które stało się rutyną.
Chloe chciałaby czegoś więcej, ale boi się stracić Shawa.
Shaw wmawia sobie ciągle, że cotygodniowe środowe potajemne schadzki do rozładowania napięcia to wszystko czego chce od Chloe.

Możliwe SPOILERY!

Hmm... może na wstępie powiem, że mało czytałam książek pani Kendall Ryan, ale fanką jej nie jestem. To nie jest typ książek, który mnie do siebie przekonuje. Autorka pisze prosto (i nie ma w tym nic złego), ale można pisać prosto a z głębią, a według mnie pani Ryan pisze prosto i płasko.

Ale przechodząc do Wednesday... krótka to nowela i raczej wrażenia na mnie nie zrobiła.

Shaw wykorzystuje Chloe, ale mimo, że coś do niej czuje to zapiera się temu nogami i rękoma...
Chloe daje sie wykorzystywać i boi się mówić o swoich uczuciach.
Kręcą się w kółko bez sensu...
Potem działanie zazdrością... albo chwytanie się pochopnych wniosków.

No nie... to po prostu nie jest styl książki jaki mi odpowiada... sama historia mogłaby być nawet niezła, bo sam pomysł na fabułkę jest według mnie naprawdę okej, ale gdyby to było napisane tak... no konkretnie, to myślę, że mogłaby być to mega dobra, emocjonalna przygoda.

A tak tylko 4 gwiazdki z mojej strony.

Pocieszeniem, które stało się rutyną.
Chloe chciałaby czegoś więcej, ale boi się stracić Shawa.

Zbyt prosty język, zbyt szybka akcja.... ale może to i nawet lepiej? Nie trzeba było się w końcu tyle męczyć :)
Marny pomysł, powtarzający się w setce innych książek, bezbarwni bohaterowie, nie wzbudza żadnych emocji w czytelniku. Duże "NIE" dla tej pozycji.

Na jak wiele sposobów można poradzić sobie z bólem?
Kendall Ryan to autorka, której twórczość mnie nie zachwyca, zdecydowana większość nawet mnie irytowała. Wobec tego dlaczego ciągle po nią sięgam? Być może dlatego że jej książki są bardzo lekkie, mało skomplikowane i nie wymagają myślenia.
,,Wednesday" to historia młodego wdowca Shaw oraz jego przyjaciółki Chloe. Już po tym krótkim zdaniu można bezbłędnie domyślić się treści fabuły. On wykorzystuje są seksualnie (inaczej tego nazwać nie mogę) aby zapomnieć o bólu, ciemności i wyrzutach sumienia. Ona z kolei na to wszystko pozwala bo od lat jest w nim skrycie zakochana. Pragnąc mu pomóc raz, za razem oddaje mu swoje ciało, duszę oraz serce, którego Shaw zdecydowanie nie chce. Oboje nieubłaganie zbliżają się do katastrofy.
Książka bardzo mocno mnie irytowała, nie umiałam wczuć się w postawę bohaterów. Moje zniesmaczenie pojawiło się już na samym początku, kiedy Shaw uprawia z Chloe seks w łazience w czasie stypy po śmierci jego żony! To może skutecznie odrzucić każdego.
Cała historia to tylko kilkanaście zapisanych kartek. Zero głębszych uczuć i przemyśleń, po prostu jedna, wielka próżnia.

Na jak wiele sposobów można poradzić sobie z bólem?

Historia z dramatem lecz nierozwiniętym jak na moje oczekiwania.

Historia z dramatem lecz nierozwiniętym jak na moje oczekiwania.

Dlaczego tak ciężko wymyślić coś innego niż setki podobnych ? Nie jest zła ...ale to już było.

Książka nie porywa. Dobrze i szybko się czyta, ale to tylko tyle.

Książka nie porywa. Dobrze i szybko się czyta, ale to tylko tyle.

Szybka, lekka i przyjemna z happy endem:) ma zaledwie 100 stron

Szybka, lekka i przyjemna z happy endem:) ma zaledwie 100 stron

Taki... Harleqinek.

Taki... Harleqinek.

Słaba, bardzo. Jak każda zresztą, tej autorki.

Słaba, bardzo. Jak każda zresztą, tej autorki.

Szkoda czasu zmarnowanego na przeczytanie tego gniota. Historia jest abstrakcyjna, pseudo psychologiczne wywody nużące i niczego nie wnoszą a bohaterów nie da się lubić. Na szczęście nowela jest krótka...

Kendall Ryan Wednesday Zobacz więcej