Szepczący Wiatr

Wydawnictwo Olesiejuk
2008-01-01
2008-01-01
2 min.

Cudowna książka, której można słuchać wielokrotnie (nie trafiłem na egzemplarz do czytania, chociaż poświęciłem temu trochę czasu). Bajkowa opowieść o czasach jeszcze wolnych plemion Wielkich Równin i miłości tak wielkiej, że aż przerzuconej w czasie :). Gdybym wiedział o czym jest tak książka, pewnie nigdy bym się za nią nie zabrał i.... mocno, naprawdę mocno bym tego żałował. Książka odprężająca, napisana lekkim językiem, często rozbawiająca, nadająca się do słuchania we dwoje, letnimi wieczorami przy lampce wina.

Bardzo nietypowa książka w dorobku Autora co wcale nie znaczy, że gorsza. Western z historią miłosną, odrobiną fantasy i bardzo dobrymi opisami potyczek wojsk amerykańskich z Indianami, szczególnie bitwy na Greasy Grass z 1876 roku. Widać, że autor doskonale odrobił lekcje dotyczące zwyczajów, organizacji i historii indiańskich plemion w szczególności Czejenów. Rzecz ciekawa, momentami wzruszająca, warta przeczytania.

Historia jak wiele innych lekko mistyczna , trochę zawiła , koniec nieco przewidywalny . To skąd ta wysoka ocena ? Bo , według mnie , powieść ta niesie pozytywne przesłanie . Teraz to rzadki i zanikający gatunek . Inne powieści epatują czytelników złem i wynaturzeniami , ta opowiada jak uczynione dobro powraca do człowieka . Przypomina to trochę baśń , w której dobro jest nagradzane , a miłość przezwycięża wszelkie przeszkody , nawet czas . Polecam do przeczytania .

Początek bardzo ciekawy i zapowiadający dobrą historię. Sam rys historyczny, wprowadzenie bardzo mi się podobało. Nakreślenie głównych postaci pozwalało od razu zapałać do nich sympatią i chęcią poznania dalszych losów. Niestety z czasem wszystko traci swoje tempo, a główne postacie spychane są na dalszy plan i książka staje się raczej nudna.

Zajmujące...

Zajmujące...

Świetne opowiadanie :)

Świetne opowiadanie :)

Bardzo dobra, ktokolwiek po przeczytaniu nie bedzie mial lez w oczach, musi miec kamien zamiast serca.

Bardzo interesujaca opowiesc. Polecam

Bardzo interesujaca opowiesc. Polecam

Książka, która mnie poruszyła do głębi. Zaskakująca. Przeczytałem ją lata temu i ciągle do niej wracam. Wzruszająca opowieść o miłości, która przetrwa.

Niebanalna opowieść o miłości, chętnie wracam do niej.

Niebanalna opowieść o miłości, chętnie wracam do niej.

• Audiobooki
  • Szukam