Intryguj - Przyciągnij uwagę i zdobywaj klientów

Okładka książki Intryguj - Przyciągnij uwagę i zdobywaj klientów
Sam Horn Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
MT Biznes
2016-06-03
2016-06-03

Dostałem tę książkę na święta w prezencie, bo jestem w trakcie otwierania własnego biznesu. Postanowiłem przeczytać ją możliwie najszybciej, aby móc dowiedzieć się czegoś co mogłoby pomóc mi w rozkręceniu firmy, i pomimo tego, że książka nie jest objętościowo zbyt bogata ( dużo pustych stron, duża czcionka, szerokie odstępy pomiędzy wierszami), i spokojnie można przeczytać ją pewnie w jakieś 4 godziny, to męczyłem ją aż 6 dni. Jak dla mnie to jest to porażka, książka wypełniona frazesami, cytatami i nudnymi anegdotami, nie wniosła nic do mojego życia, a nawet powiem więcej zmarnowała tylko mój czas. Nie polecam...

Książka napisana przystępnie i to się chwali. Problem jest jednak taki, że wszelkie rady w niej dawane mogły działać dziesięć lat temu lub są na tyle oczywiste, że trudno traktować je poważnie.

Książka amerykańskiej autorki Sam Horn początkowo mnie oczarowała, a następnie rozczarowała. Napisana w amerykańskim stylu książka o komunikacji i wystąpieniach publicznych podaje sposób, jak przyciągnąć uwagę słuchaczy. Metoda jest ujęta w akronim INTRIGUE.
Po przeczytaniu dwóch pierwszych części poświęconych "I" - Intro oraz "N" nowe, chciałem dać książce ocenę osiem. Dużo ciekawych przykładów i ożywczych sposobów rzeczywiście przykuwało moją uwagę.
Niestety, zbyt długi akronim spowodował, że kolejne części były napisane na "7" lub "6" , a przy ostatnich rozdziałach zwyczajnie się nudziłem. To już była tylko "5".
W sumie to dobra książka, w której każdy pewnie znajdzie coś dla siebie.

Prawda czasu - prawda ekranu. Autorka wie, co pisze i wie dlaczego. Berkeley powiedział: esse est percipi, a Horn w bardzo obrazowy sposób przekłada tę zasadę na nasze czasy. Warto zwrócić uwagę, że o ile to oczywiste w świecie biznesu, to ma to również zastosowanie do naszego życia prywatnego. Wyróżnić się można też pozytywnie, chociaż faktycznie, zajmuje to więcej czasu i pracy 😉.

Dodaj cytat z książki Intryguj - Przyciągnij uwagę i zdobywaj klientów