Chłopak który zniknął

Okładka książki Chłopak który zniknął Andrew Clements
Okładka książki Chłopak który zniknął
Andrew Clements Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Things (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Things (tom 1)
Things Not Seen
Media Rodzina
2008-05-09
2008-05-09
Ewa Rajewska
niewidzialność

Wciągająca historia, raczej dla nastolatków.
Pewnego dnia Bobby Phillips budzi się niewidzialny i jego życie nieoczekiwanie gwałtownie się zmienia. Jak przy wielu ekstremalnych przeżyciach jest to okazja do zweryfikownia swoich uczuć i przekonania się o tym, na kim naprawdę może polegać. Może też poznać, osobę, na którą w innych okolicznościach mógłby wogóle nie zwrócić uwagi.
Czy Bobby odzyska widzialne ciało?
Czy będzie mógł wrócić do zwykłego życia nastolatka?
Przyjemnie się czyta.

Wciągająca historia, raczej dla nastolatków.

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

Książka autorstwa Andrew Clementsa ma interesującą fabułę. Bobby Philips, dotychczas zwyczajny nastolatek, pewnego dnia staje się niewidzialny. Jest to dla niego stan bardzo kłopotliwy i z pomocą rodziców próbuje z powrotem stać się normalny. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy sprawą zniknięcia chłopaka zaczyna interesować się szkoła. Dodatkowo Bobby poznaje piękną, niewidomą Alicję...
Książka podobała mi się. Ma ciekawą fabułę, jest interesująca, zawiera zwroty akcji. Polubiłam bohaterów. Moją ulubioną postacią był Bobby. Mniejszą sympatią zapałałam natomiast do Alicji, ale ona była w sumie też całkiem fajna. Mama Bobby'ego wprost genialna!
Jedyne, co mi się w tej książce nie spodobało, to zakończenie. Było jakby urwane. Miałam wrażenie, że lektura skończyła się w połowie.
Mimo to polecam.

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenia zaskoczona jestem historia opowiada o Bobbym chłopcu który nagle staje się niewidzialny.
Nie porwali go kosmici, nie padł ofiarą przestępstwa nie musi chodzić do szkoły,nic robić, niczym się martwić.
Druga historia to jest o niewidomej Alicji bardzo wzruszająca, ciekawa
Obie historie bardzo mi się spodobały, napisana świetnie powieść
wzruszyła mnie, wciąga na maksa po prostu znakomita książka.

Druga historia to jest o niewidomej Alicji bardzo wzruszająca, ciekawa
Obie historie bardzo mi się spodobały, napisana świetnie...

Niepopularny autor, niepopularny tytuł. A może nawet... Nieznany autor, nieznany tytuł. Bo kto kojarzy Andrew Clementsa i jego powieść o niewidzialnym nastolatku? Na mojej szafce ta książka przeleżała dobre kilka lat zanim zdecydowałam się dać jej szansę. I kupiłam ją za złotówkę lub dwie na wyprzedaży. A teraz pluję sobie w brodę dlaczego tak długo czekałam i zwlekałam z zagłębieniem się w tę opowieść. Głównym bohater (i narratorem zarazem) jest Bobby Philips. Zwyczajny chłopak, jedynak, grający na trąbce w szkolnym jazz bandzie. Wiedzie spokojne życie, aż pewnego poranka budzi się i nie dostrzega swojego własnego odbicia. Staje się niewidzialny. Nie tylko dla siebie, ale także dla całego świata. Jego świat staje na głowie i wraz rodzicami - ojcem fizykiem i matką wykładowczynią literatury - stara się wrócić do poprzedniego stanu.

Bardzo ważną postacią jest Alicja. Niewidoma licealistka, którą Bobby spotyka w uniwersyteckiej bibliotece. To właśnie ona daje mu siłę do walki i nie pozwala się poddać. Jej postać jest ciekawa, złożona i niebanalna. Szczególnie wyraziste jest zakończenie. Nastolatka wydaje się być ponad wiek dojrzała. Wykazuje niezwykłą znajomość świata i ludzkiej natury. Jest empatyczna, troskliwa i rozkosznie złośliwa. Zwłaszcza wobec Bobby'ego. Trwa przy Bobbym i wspiera go w tej absurdalnej sytuacji. Pomaga, rozumie i współczuje. Jednocześnie cierpiąc i dojrzewając do trudnych decyzji.

Dalszy ciąg recenzji: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2015/10/chopak-ktory-znikna-andrew-clements.html

Książka, mimo że nie ma zachwycającego zwrotu akcji, Niespodziewanego zakończenia i niesamowitej fabuły, zdobyła moje serce. Najbardziej urzekł mnie końcowy list Alicjii do Bobbiego. Wydał mi się bardzo mądry i poruszył moje serce. Serdecznie polecam wam tę książkę.

W mojej miejscowości biblioteka nie jest bogata, toteż sięgnęłam po tę książkę dość niechętnie z powodu braku jakichkolwiek ciekawych pozycji. Temat wydał mi się niezbyt ciekawy, ale za to wzmianka w opisie o niewidomej dziewczynie - przeciwnie.
Lektura opisuje problemy młodego Bobby'ego oraz porusza m.in. takie kwestie jak relacje z rodzicami. Przyczyna zniknięcia bohatera okazała się dość banalna, no ale czego spektakularnego się spodziewałam? W ogóle ten cały wątek niewidzialności mnie jakoś nie pociągał, ale fajne było to, jak musiał się zamaskować, aby wyjść na zewnątrz i jak wszyscy stali bardzo zainteresowani, czemuż to Bobby nie chodzi do szkoły itp.
Alicja była moją ulubioną postacią i ciekawe wydały mi się kontakty jej i Bobby'ego, zwłaszcza dlatego, że ona i tak go nie mogła zobaczyć. Dzięki temu niektóre momenty mnie rozbawiały.
Książka ma parę zalet, ale ogólnie jest nudnawa i mogłaby być znacznie krótsza.

przyjemna i nietypowa.
kto by pomyślał, że koc elektryczny może być źródłem tak niezwykłych wydarzeń.?

przyjemna i nietypowa.
kto by pomyślał, że koc elektryczny może być źródłem tak niezwykłych wydarzeń.?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2015
  • Książki poruszające
  • Z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Chłopak który zniknął