Siódmy syn

Orson Scott Card Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Opowieść o Alvinie Stwórcy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Seventh Son. The Tales of Alvin Maker
2016-06-09
1993-01-01
Data 1. wydania:
1989-06-01
Piotr W. Cholewa
Prószyński i S-ka
Piotr W. Cholewa magia wierzenia filozofia dobro zło tworzenie stwórca niszczenie niszczyciel
The Seventh Son. The Tales of Alvin Maker
Opowieść o Alvinie Stwórcy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-06-09
Piotr W. Cholewa

Okładka książki Fantastyczne opowieści wigilijne Orson Scott Card, David Gerrold, Joe William Haldeman, Janet Kagan, Krzysztof Kochański, Marek Oramus, Łukasz Orbitowski, Robert Reed, Rudy Rucker, Kristine Kathryn Rusch, Mirosława Sędzikowska, Connie Willis
6,7
Fantastyczne o... Orson Scott Card, D...
Okładka książki Nowa Fantastyka 443 (08/2019) Orson Scott Card, Justyna Lech, Gabriel Marczak, Marcin Podlewski, Redakcja miesięcznika Fantastyka
6,5
Nowa Fantastyk... Orson Scott Card, J...
Okładka książki The Hive Orson Scott Card, Aaron Johnston
8,5
The Hive Orson Scott Card, A...
Okładka książki Przygotowania Orson Scott Card, Aaron Johnston
7,4
Przygotowania Orson Scott Card, A...

Oficjalne recenzje i

Cztery żywioły

[ 10 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , , , ,

Od dawna intrygowała mnie ta seria. A że z panem Cardem mam doświadczenia różne, od zachwytów po znudzenie, więc odrobinę zwlekałam. Zmotywowało mnie dopiero styczniowe wyzwanie książkowe. I oto jestem po lekturze, poszło nadzwyczaj szybko. Książkę tę można oceniać na wielu płaszczyznach. Ja skupię się na tym, co ujęło mnie osobiście najbardziej, bez zbytniego wnikania w...

Jedna z moich ulubionych książek wszechczasów, kocham styl Carda.

Gdyby nie mój prywatny afekt do mieszania religii i fantastyki to byłoby ideolo

Po książkę sięgnęłam zaintrygowana tytułem a opis na okładce też za dużo nie ujawniał. Zaryzykowałam i zabrałam się za czytanie.

W dawnych czasach wierzono, że siódmy syn siódmego syna będzie kimś niezwykłym. Kimś, kto osiągnie wielkość. Kimś kogo trzeba chronić za wszelką cenę. Alvin Miller Junior jest właśnie takim dzieckiem. Jego ...

Straszny gniot. Fabuła ciągnie się jak flaki z olejem, postacie są mdłe.. Nie widzę pozytywów tej książki.

Za jedną z najlepszych powieści, jakie kiedykolwiek czytałam uważam "Grę Endera". Nieuniknione, więc było, że prędzej czy później sięgnę również po inne dzieła autora kosmicznej sagi. Cykl o Alvinie jest, co prawda nie w kosmiczną przyszłość, jak większość powieści nawiązujących do świata Endera, jednak tym razem mamy do czynienia z alternatywną przeszłością.
Siódmy Syn to...

Osiemnastowieczna Ameryka. Osadnicy z jednej strony bogobojni do granic dewocji... a jednak stare przesądy nadal mają się całkiem dobrze. A czy to na pewno przesądy?

Magiczna opowieść o cudownym dziecku. Niezwykle barwny i inteligentny język. Niesamowicie spójny świat wykreowany przez pisarza. Do tego wszystko milutkie i szalenie wciągające.

Jako początek cyklu zapowiada się dość ciekawie - bez zbędnych fajerwerków ale to kawałek dobrej historii. Podoba mi sie zwłaszcza świat przedstawiony, niby znany, ale jakby posypany solą dla dodania smaku i wyrazistości

Gorąco polecam !!

Dyskusje