Siódmy syn

Orson Scott Card Cykl: Opowieść o Alvinie Stwórcy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 272 str.
The Seventh Son. The Tales of Alvin Maker
2016-06-09
1993-01-01
Piotr W. Cholewa
Prószyński i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa magia wierzenia filozofia dobro zło tworzenie stwórca niszczenie niszczyciel

The Seventh Son. The Tales of Alvin Maker

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Cztery żywioły

9 Link do recenzji

Gdyby nie mój prywatny afekt do mieszania religii i fantastyki to byłoby ideolo

Po książkę sięgnęłam zaintrygowana tytułem a opis na okładce też za dużo nie ujawniał. Zaryzykowałam i zabrałam się za czytanie.

W dawnych czasach wierzono, że siódmy syn siódmego syna będzie kimś niezwykłym. Kimś, kto osiągnie wielkość. Kimś kogo trzeba chronić za wszelką cenę. Alvin Miller Junior jest właśnie takim dzieckiem. Jego ...

Straszny gniot. Fabuła ciągnie się jak flaki z olejem, postacie są mdłe.. Nie widzę pozytywów tej książki.

Za jedną z najlepszych powieści, jakie kiedykolwiek czytałam uważam "Grę Endera". Nieuniknione, więc było, że prędzej czy później sięgnę również po inne dzieła autora kosmicznej sagi. Cykl o Alvinie jest, co prawda nie w kosmiczną przyszłość, jak większość powieści nawiązujących do świata Endera, jednak tym razem mamy do czynienia z alternatywną przeszłością.
Siódmy Syn to...

Osiemnastowieczna Ameryka. Osadnicy z jednej strony bogobojni do granic dewocji... a jednak stare przesądy nadal mają się całkiem dobrze. A czy to na pewno przesądy?

Magiczna opowieść o cudownym dziecku. Niezwykle barwny i inteligentny język. Niesamowicie spójny świat wykreowany przez pisarza. Do tego wszystko milutkie i szalenie wciągające.

Jako początek cyklu zapowiada się dość ciekawie - bez zbędnych fajerwerków ale to kawałek dobrej historii. Podoba mi sie zwłaszcza świat przedstawiony, niby znany, ale jakby posypany solą dla dodania smaku i wyrazistości

Gorąco polecam !!

Chciałem sprawdzić jak Cardiff radzi sobie w uniwersum innym niż saga o Enderze i jestem miło zaskoczony. Pierwszy tom od razu zachęcił mnie do sięgnięcia po kolejne odsłony

Ciekawa budowa świata amerykańskich osadników ze szczyptą magii

Dyskusje

1 078