Gus

Kim Holden Wydawnictwo: Filia Cykl: Promyczek (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2015-05-19
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Filia
Promyczek (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Katarzyna Agnieszka Dyrek

Po prostu bardzo piękna książka, bardzo mi się podobała, choć niektóre sytuacje niepotrzebne, ale reszta książki genialna.

Gus nie potrafi się pozbierać po śmierci Kate, ból wypełnia go od stóp do głów nie pozwalając mu na normalne funkcjonowanie, ale kierując go po równi pochyłej w kierunku tragedii. Zamyka się w sobie nie chcąc przyjąć pomocy, coś się zaczyna zmieniać kiedy poznaje pewną dziewczynę, która zaczyna go intrygować i przyciągać do siebie niczym magnes.

„..Sądzę, że ludzie...

Druga cześć bestsellerowego Promyczka to historia Gusa. Wzrusza, koi i scala złamane serca. Polecam przeczytać.

No naprawdę nie da się nie sięgnąć po tą książkę, jeśli się przeczytało Promyczka.
Zwłaszcza jak Gus jest bohaterem.
Nie będę pisać banalnych recencji, tylko powiem po ludzku, że mnie się podobało. Trochę mniej niż Promyczek, ale i tak bardzo.

Już mi lepiej.Czy musiała się tak smutno zacząć ta seria?
Warto zarezerwować sobie czas na wszystkie 3........

Jest to książka pisana z perspektywy Gusa, najlepszego przyjaciela Promyczka i dzieje się od razu po wydarzeniach, które zakończyły pierwszą część. Mamy tutaj jeszcze historię Scout, której życie zetknie się z życiem Gusa. Oboje mają swoje tajemnice. Oboje dużo wycierpieli. W tej książce sprawdzamy, czy mogą sobie jakoś nawzajem pomóc.

Nie będę mówić nic więcej, bo...

Na półkach: , , , ,

Pozycja ta podobała mi się bardziej niż poprzednia część. Głównie za sprawą tego, że nie mieliśmy tutaj irytującej bohaterki. Problemów i poważnych tematów też jest trochę więcej, jednak trochę wkurzał mnie styl pisania autorki. To ciągłe "mamuś" mówione przez bohatera doprowadzało mnie do szału.

Książka mogła być o wiele krótsza, jednak mimo to dość szybko i przyjemnie mi...

W pierwszej części Gus był dla mnie mężczyzna idealnym przystojny o dobrym sercu i do tego gwiazda rocka. Tutaj poznajemy go z innej strony kiedy jego duch się załamuje. Jego walka trwa właściwie przez całą książkę. Dla mnie jego relacja ze Scout jest taka trochę na siłę, bo nikt nie może zastąpić Promyczka, ale może tylko ja mam takie wrażenie.

Świetna kontynuacja Promyczka. Autorka nie zapomniała w niej o Katie co bardzo mi się podoba. Mimo że ta część jest poświęcona Gusowi to odczuć można że jest to po prostu dalsza historia. Zaczyna się dokładnie tam gdzie kończy się Promyczek. Sporo w niej emocji. Nikogo tutaj nie brakuje.
Wahałam się czy ją przeczytać ale wiem że jest nieodzowną częścią serii.
Polecam

Słabe 7. Ale ogólnie dobra książka. Trochę sceptycznie podchodziłam do tej powieści, bo niekoniecznie lubię jakieś kontynuacje, tym bardziej po tym jak zakończył się Promyczek. Ale przy Gusie było to pozytywne zaskoczenie. Takie dopełnienie historii, autorka spisała się na medal.
Na plus jest to, że nie był to głównie lament głównego bohatera jak mu jest ciężko, owszem na...

Dyskusje

3 162