In falschen Film 1

Okładka książki In falschen Film 1 Vanessa Mansini, Michael Meisheit
Okładka książki In falschen Film 1
Vanessa MansiniMichael Meisheit Wydawnictwo: Amazon literatura obyczajowa, romans
Amazon
2014-02-19
2014-02-19
niemiecki
niemiecki romans amnezja

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Wybrałam tę książkę ze względu na fakt, że była przypisana do kategorii "Humor" i miała dobre oceny. No cóż, moim zdaniem, humoru to w niej za wiele nie było. Jednak nie zawiodłam się :)

Jest to pierwszy tom serii, podzielony na 6 części, a każda z nich na rozdziały. Pierwsza część tego tomu może wydawać trochę zniechęcająca, ale dotrze się do ostatniego akapitu, już nie można przerwać czytać.

Jest to opowieść o trzydziestoletniej kobiecie, która budzi się w szpitalu z amnezją. Nie pamięta niczego, nawet swojego imienia. Zerkając na korytarz, widzi młodego mężczyznę z dwójką dzieci i starszego faceta, który mimo zakazu telefonowania w szpitalu wciąż rozmawia przez komórkę. Mimo braku pamięci jest głęboko przekonana, że młody mężczyzna jest jej mężem, i zajmuje się jej dziećmi. Uważa, że jest on miłością jej życia.
Okazuje się, że, owszem, ma męża, ale jest nim starszy mężczyzna z komórką przy uchu, a młodszy jest mężem kobiety, która spowodowała wypadek, i przyszedł tylko zapytać o jej stan.
Jej rozczarowanie jest ogromne, zwłaszcza że prawdziwego męża interesuje tylko, gdzie zaparkowała ich samochód, ponieważ jest mu niezbędny do pracy. Niezadowolenie bohaterki z własnego życia pogłębia, gdy odkrywa, że nie tylko ma starego męża, ale również mieszka w starym budynku, mieszkanie jest koszmarne, posiadają stary samochód, sąsiedzi jej nie lubią, nie ma przyjaciół, nawet rodzice nie odwiedzili jej w szpitalu. Ponadto ma kiepską pracę. Nawet jej imię jest koszmarne.
Chcąc zobaczyć jeszcze raz młodego mężczyznę, poznaje jego żonę, która spowodowała wypadek. Piękną, elegancką, miłą. Rozczarowana swoim życiem wciąż marzy, aby zająć jej miejsce, nieustannie użalając się nad swoim losem.
Później bohaterka zaczyna zachowywać się jak typowy prześladowca...
A to tylko pierwsza część tego tomu.

W następnych częściach bohaterka odkrywa swoją przeszłość, aczkolwiek nie całą. Czytamy o romansach, zdradach, próbach zabójstwa i samobójstwa, szantażu. Im więcej się dowiadujemy, tym bardziej się wciągamy, pragniemy poznać resztę historii, wyjaśnienie różnych rzeczy.

Autorzy tak kreują postaci, że stosunek do nich zmienia się jak w kalejdoskopie. Raz ich lubimy, innym razem współczujemy, żeby następnie ich potępiać. Im bardziej są oni nam przybliżani, tym trudniejsze jest jednoznaczne określenie naszych odczuć wobec nich.

Jednakże, mimo że książka jest długa, nie wszystko z przeszłości zostaje wyjaśnione i wiele rzeczy się komplikuje. Nie ma happy endu, chociaż zakończenia też nie nazwałabym nieszczęśliwym.
Jest to lektura, od której nie można się oderwać, i od razu pragnie się zapoznać z dalszymi losami bohaterów.

Książka jest dostępna tylko w języku niemieckim. Polecam, bowiem jest to jedna z tych historii, o których się nie zapomina, i mimo że zawiera wiele wątków, które występują w innych opowieściach, to jednak jest inna.

• Niemieckie romanse, erotyki

Dodaj cytat z książki In falschen Film 1