Entliczek pentliczek

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 30) Seria: Seria z Gawronem kryminał, sensacja, thriller
Hickory Dickory Dock
kryminał, sensacja, thriller
Aleksandra Ambros
Seria z Gawronem
powieść sensacja kryminał Poirot

To moja pierwsza Christie. Dopadła mnie znienacka, gdy leżałem chory w łóżku. Wybór był następujący: "I nie było już nikogo" lub "Entliczek pentliczek". I choć pierwsza pozycja, stanowiąca niewątpliwie trzon kanonu bibliografii autorki, byłaby na pierwszy rzut oka najodpowiedniejsza dla kogoś, kto Christie nie czytał (takiego jak ja), to z wielu powodów zdecydowałem się na...

Dobra intryga. Po latach wciąż trzyma fason.

Herkules jak zawsze w formie! Książka wciągająca, moim zdaniem jedna z najlepszych napisanych przez Agatę Christie.

Książka zapowiadała się ciekawie. Ciekawa sprawa, bohaterowie. Ale w trakcie czytania moja opinia zmieniała się. Zakończenie było do przewidzenia. Spodziewałam się więcej Poirota, a w tej książce prawie go nie było. Ogólnie książka była ciekawa, ale nie sięgnę po nią znowu w najbliższym czasie.

Na półkach: , , , ,

Niestety, ten tom z udziałem Poirota z pewnością nie dołączy do moich ulubionych kryminałów. Zwyczajnie się wynudziłam.

2092

Studencki pensjonat miejscem zbrodni? Zaczyna się "niewinnie" - od dziwnych kradzieży, które trudno powiązać ze sobą. Później ginie jedna ze studentek. Jej śmierć ktoś próbuje upozorować na samobójstwo, ale nie wie, że sprawą zajmie się nie tylko policja, ale też Herkules Poirot. Czy ich współpraca pomoże w odkryciu prawdziwego przebiegu zdarzeń, pozwoli zapobiec kolejnym...

Moim zdaniem jedna ze słabszych książek z Herkulesem w roli głównej. Wątki ciekawe ale akcja trochę nudnawa. W każdym razie czytałem dużo lepsze książki Agaty Christie.

Rzeczywiście wszystko dość poplątane. Tak jak lubię Christie za brytyjski klimat, to tu było go mniej. Pod koniec poczułam, że mimo pięknego opisu domu (który przywoływał wspomniany klimat) poczułam wyrachowanie i taki chłód historii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Christie albo napisze powalający kryminał albo taki gdzie myśli krążą przy ,byle doczytać’. Nie porwał mnie ten kryminał jakoś szczególnie. Mało w nim Poirota jakby go w ogóle nie było. Postacie są różne, z rożnym pochodzeniem czy charakterem.

Czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić, po co rozlany został atrament?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

4 653