Obce matki

literatura polska
Córka cieni (tom 2)
literatura piękna
literatura polska

Początek troszkę się dłużył, historia " związku" Adama i Tofi nie porwała. Od moment odnalezienia Juliany znów opowieść wciąga niesamowicie. Polecam

Drugi tom podobał mi się zdecydowanie bardziej.

Jednak pierwszy tom znacznie, znacznie lepszy. Opisany związek - no jakiś taki bez głębi, jakby pisała to druga osoba. To byłaby piątka - ale dodatkowe trzy gwiazdki za historię Juliany.

Niestety, ale niezwykły urok i atmosfera, które trzymały mnie przy pierwszym tomie tu rozwiały się bez śladu. Być może nawet doczekałabym rozwikłania fabularnej zagadki, jednak wyjątkowo irytująca pierwszoplanowa postać żenska skutecznie zniechęciła mnie do kontynuowania spotkania z tą pozycją.

Losy Juliany bardzo wciągają, chce czytelnik wiedzieć co pocznie i jak ułoży się jej życie.

Tom 2 z sagi "Córka cieni" pt: " Obce matki", to spotkanie Adama z odnalezioną Julianą i jej wspomnienia z czasów powojennych.
Słuchałam z przyjemnością w formie audiobooka, z bardzo dobrą lektorką Joanną Gajór:)
Polecam i już słucham części 3 pt: " Burza przed ciszą" ;)

Druga część książki Córka Cieni . Romans młodych bohaterów jakiś nieskładny , płaski , nudny ale opowieść Juliany wciąż wciąga i porywa w tamte czasy. Opisy takie realne choć przygody niesamowite.

Gdzie się zgubiły wdzięk i magia pierwszej części ? Nudny, niewiarygodny i infantylny współczesny wątek poszukiwań przyćmił świetną opowieść o dalszych losach zaginionej dziewczynki. Historia Juliany i Obcych Matek wciagająca , szkoda, że zaczyna się dopiero w drugiej połowie ksiażki. Zamiast Bieszczad - Kraków i Podlasie, ale już nie tak zajmujące i czarowne, bo...

Gdzie jest Juliana? Czy Adama wiedza i przeczucia Toffi doprowadzą ich do odnalezienia zaginionej przed wieloma laty dziewczynki, dziś już staruszki, i wyjawienia jej powodów poszukiwań?
Piękna seria pokazująca jak bogatą historię ma nasz kraj, jak piękne są nasze ziemie i jak okrutni bywają ludzie. A kiedy indziej dobrzy.

Proponuję dołożyć parę złotych i nabyć audiobooka. Warto.

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Audiobook
  • 2020
  • 2017

Dodaj cytat z książki Obce matki