Myśli o wolności, władzy i wspólnocie

Okładka książki Myśli o wolności, władzy i wspólnocie
Wojciech BonowiczJózef Tischner Wydawnictwo: Znak filozofia, etyka
filozofia, etyka
Znak
2016-04-20
2016-04-20
wolność

Świetna książka do przemyśleń. Zdecydowanie nie do przeczytania "na raz" - aby jak najwięcej z niej "wynieść" warto przemyśleć każdą myśl osobno. A cytaty są czasem proste, czasem bardziej skomplikowane, krótsze lub troszkę dłuższe, ale zawsze głębokie i idealne jako punkt wyjścia do własnych przemyśleń i prób zdefiniowania wolności, tolerancji, dialogu, wspólnoty.

Polecam...

Zbiór wspaniałych myśli Ks.Tischnera.Dla tych,którzy cenią dar Wolności.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To książka, do której się wraca.

Myśl filozoficzna księdza Tischnera jako nieprzemijający wyznacznik wartości podstawowych. W tym tomiku rzecz idzie o rozumienie słowa: wolność. Książka zawiera ponad 90 cytatów z ks. J. Tischnera w wyborze i układzie zaproponowanym przez Wojciecha Bonowicza. Olśniewające słowa księdza - filozofa o wolności brzmią dobitnie, mocno, znacząco. Wyśmienita pozycja do każdej...

• Filozofia
  • 001. Mam - literatura faktu
  • Via Tischner
  • Filozofia Religia
  • Polityka
  • Kasia
  • 2021

Dodaj cytat z książki Myśli o wolności, władzy i wspólnocie