Czarci krąg

Iwona Banach
literatura piękna 320 str.
Szara Godzina
literatura piękna
detektyw humor

Szara Godzina
literatura piękna
detektyw humor

Kup książkę

Spodziewałem się czegoś w klimacie Joanny Chmielewskiej i niestety zacząłem czytać, a że nie mam w zwyczaju nie kończyć zaczętej książki, to tak czytałem i czytałem w nadziei, że może być tylko lepiej. Niestety poddałem się gdzieś w połowie:).

Zabawna komedia pomyłek opowiadająca morderczo-wampiryczny galimatias mający miejsce w małym, prowincjonalnym miasteczku. Początkowo nie wiadomo o co chodzi ale trup ściele się gęsto a śledztwo utrudnia rozprzestrzeniająca się z prędkością światła plotka.

Zagubin – takie zadupie na końcu świata, droga na Ostrołękę i nic się nie dzieje. Lokalne pijaczki pilnują by im nie ukradziono budki z piwem , plotkarki w drodze po marchewkę obgadują przejezdnych przyjezdnych, miejsce , gdzie przy ogromnej sile samozaparcia możesz spędzić urlop z gwarancją braku większych wrażeń.

I nagle HE KA TOM BA.
Nic bardziej nie podnosi ciśnienia...

Miala byc: druga Bonda z kryminalem w tle i milionem bohaterow, Berenika-Miszczuk z ze slowianskim bestiariuszem. Ale wyszla Banach z koglem moglem.
No i ta staromodna okladka jak z Chmielewskiej.

207/2018 (A)

Uff!!! Dotarłem wreszcie do końca. Jaka ulga....

Nic tak człowieka nie cieszy, jak cudze nieszczęście i ludzka głupota. Wszystko wskazuje na to, że na tym motywie miało się opierać poczucie humoru autorki. Każde zdanie miało być śmieszne, a każde zachowanie bohaterów żenująco idiotyczne. Parada kretynów. Z resztkową fabułą w tle.
A co jeśli kogoś nie śmieszą żenujące...

Książka powinna spodobać się fanom Joanna Chmielewskiej. Mnie ubawiła :)Polecam.

Zrezygnowałam po kilku stronach. Jakoś wampiry i wybuchajaca sztuczna krowa, do tego szalony profesor który szuka ufoludkow nie przekonały mnie do siebie. Za dużo tego i taki misz masz mnie zmęczył. Może kiedyś przeczytam do konca

Przerysowana polska wies, w ktorej plotka rozprzestrzenia sie szybciej niz blyskawica I za Chiny ludowe nie daje sie zdusic hehe. Mamy wiec wampiry, kosmitow, morderstwa I... czarcie kregi.
Bardzo fajna powiesc, przezabawna. Moze troche za duzo tego wszystkiego na raz, ale swietnie sie sluchalo.
Polecam 😊

Książka przeciętna, nie przykuwa jakoś szczególnie uwagi, niektóre wątki na siłę przyśpieszane żeby tylko czegoś nie zapomnieć opisać.

Dyskusje

• Audiobooki