Czarci krąg

Szara Godzina
2016-05-11
2016-05-11
detektyw humor

Strasznie zmęczyła mnie ta książka, przerysowana, absurdalna, nieśmieszna. Strata czasu

Komedia kryminalna. W miejscowości Zagubin odkryto pochówek wampiryczny. Jedni mieszkańcy są przerażeni, inni widzą szansę na zysk i rozwój turystyki. Okolicę ogarnia wampirze szaleństwo. W tym wszystkim czytelnik poznaje barwnych mieszkańców pensjonatu "Pod Krwiożerczym Piotrusiem"'. Jest wątek kryminalny i wątek miłosny. Jest wszystkiego po trochu: kosmici, wampiry, seryjny morderca, pijaczka, wścibskie staruszki i nawet szalony naukowiec. Przyjemnie i zabawnie napisane. Na 315 stron naliczyłem u siebie prawie 5 wybuchów niekontrolowanego śmiechu (raczej krótkich). Oprócz humoru jest kilka trafnych obserwacji o życiu w naszych czasach. Ogólnie przyjemnie spędzony czas.

Nie dla mnie, wampiry, fioletowe krowy, nietoperze, czosnek. Trudno powiedzieć, kto jest adresatem powieści. Przerwałam po 3 rozdziale.

Z jednej strony jest to całkiem sympatyczna opowieść o małym podgranicznym miasteczku z bohaterami rodem z serialowego "Rancza", z drugiej jednak, wszystkie wspomniane postaci wydają się o wiele głupsze niż powinny.
Pomimo kilku fajnych, ciekawych, obrazowych i całkiem śmiesznych opisów, książka stała się przerysowana.
Wiem, że Pani Banach potrafi pisać książki, że boki zrywać, ale ta nie należy do jednej z nich, albo zwyczajnie to nie moja bajka

Wiem, że Pani Banach potrafi pisać książki, że boki...

Wzięłam książkę w podróż, uznając, że lekki kryminalik z humorem będzie idealny. Słuchałam i słuchałam i jakoś się nie śmiałam. Zmieniłam książkę jak tylko miałam okazję i nie tęsknię za poznaniem rozwiązania zagadki.
Natłok postaci i zdarzeń. Scena, gdzie jedna z postaci ma na sobie uczepione koty, które nie odpadają podczas ucieczki, niestety, pomimo moich wysiłków, aby zobaczyć tę scenę jako śmieszną, wzbudzała we mnie niesmak. Może to brak wyobraźni, ale mam kota i o wiele mogę go podejrzewać, ale o bierne wiszenie na kimś to absolutnie nie.
Autorce dam jeszcze szansę, ale nie szybko.

Książkę zakupiłam w wyprzedażowej księgarni. Miała być komedia kryminalna, coś w stylu Chmielewskiej, ale nie do końca się to udało. Książce zabrakło polotu, była męcząca.

Bardzo polubiłam twórczość Iwony Banach, a zaczęło się od Klątwy Utopców, książki, która ma mieszane opinie, a mnie rozbawiła bardzo. Czarci Krąg również przypadł do gustu. Mamy tu trochę kryminału, trochę tajemniczości i trochę wampiryzmu. Wszystko okraszone lekkim humorem. Co prawda tu, końcówka ciut się dłużyła, ale jak dla mnie książka warta przeczytania.

Ten rodzaj humoru do mnie nie przemawia.

Ten rodzaj humoru do mnie nie przemawia.

Z niepozornego pozornie śledztwa nagle za sprawą wszech obecnych wampirów, a co!, wynikać zaczyna coraz większa afera. A i trup ścieli się gęsto. W sukurs przychodzi Maciek, policjant na urlopie, bo choć na urlopie, to jednak policjant, jest też Dziuńka, są babcie, aż dwie, jest szalony Profesor, jest ich w sumie znacznie więcej i każdy w tej kabale ma coś od siebie do dodania.

Suma summarum tworzą się pary, trójkąty, inne dziwolągi, w miasteczku nic już nikogo nie dziwi, nawet wampiry, czy pijany Zyzol. Można powiedzieć, że jest dobrze, gdyby nie szkielet, trupy i zagadka wciąż w proszku. A jak jest Zyzol to i siedem lat nieszczęść.

A jednak jak to u Iwony Banach bywa wszystko, co się mocno, bardzo mocno, wyjątkowo mocno zakręci, w swoim czasie również w rzeczy samej się odkręci, ułoży, dopasuje, dopieści. I nawet ławeczka ma coś od siebie do dodania. (...)

Pełna treść spojrzenia na ten tytuł dostępna w poniższym linku:

Świetnie przeczytane przez Magdę Karel ,mi się podobało :-)

Świetnie przeczytane przez Magdę Karel ,mi się podobało :-)