W tajnej służbie

Okładka książki W tajnej służbie Lee Child
Okładka książki W tajnej służbie
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 6) Seria: Jack Reacher - Ponad prawem kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 6)
Jack Reacher - Ponad prawem
Without Fail
Albatros
2016-04-19
2016-04-19
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
jack reacher lee child sensacja ponad prawem

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Ultra Giga Chad: Praca w ochronie.
Pod pretekstem pomocy w zapobiegnięciu zamachu protagonista znajduje kolejną chętną dziunię na cimcirimci. Wątek kryminalno-sensacyjny nawet nawet, natomiast romantyczny... jak szyberdach w samolocie, czyt. zbędny.

Ultra Giga Chad: Praca w ochronie.

Kolejna udana część. Wartka akcja, nie do końca przewidywalna końcówka i Reacher, który tym razem nie jest na bakier z całym światem, a próbuje chronić prezydenta. Miło się słuchało!

Jedna z lepszych częsci Reachera, które czytałem. Jest akcja, zagadka, dobrze zbudowane postacie. Czego chcieć więcej

Kolejny tom Reachera i znów lecimy po krzywej w górę w stosunku do poprzedniego tomu :) Nie byłem przekonany na początku ale potem nieźle się rozkręca. Reacher znów prowadzi śledztwo w swoim stylu tym razem badając sprawę potencjalnego zamachu na wiceprezydenta USA.

Jak zwykle - guilty pleasure. To trochę jak oglądanie "Yattamana": zaskoczeń i rozczarowań brak, bo zasadniczo każdy odcinek jest oparty na tym samym schemacie. Albo to kupujesz, albo maszerujesz.

Większy kaliber sprawy,a jednak mniej zaskakująca historia. Reacher jednak pozostaje ten sam; i to nie jest tak że nie ma zaskoczeń bo są, ale oczekiwałem więcej. Ogólnie dobra książka, nic ponad to.

Typowo amerykańska małostkowość, - poszło o... skrzynkę na listy. Normalnie szok, dosłownie, o jakąś nieistotną pierdołe zbitą z kliku kawałków desek.

Jest to, zarazem śmieszne i szokujące, nawet zacząłem myśleć, że L. Child wypstrykał się z pomysłów i łapie się wszystkiego, byle tylko na koncie "stan licznika" się zgadzał.
Ale zasięgnąłem języka, czy to w ogóle jest możliwe, żeby o takie g... robić tyle zamieszania, i jeszcze pisać o tym i niestety, takie są amerykańskie realia.
Jakakolwiek własność, to rzecz święta w USA.

Ta część przygód J. Reachera ma specyficzny ładunek emocjonalny. (Niedoszła) szwagierka Reachera prosi go o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa wiceprezydentowi USA.

Pojawia się podkomendna, Reachera - panna Neagley, a sam Reacher chodzi w garniturach po swoim (tragicznie) zmarłym bracie.

Kolejna dobra powieść z Reacherem w roli głównej. Ten facet jest niesamowity.

Ale zasięgnąłem języka, czy to w ogóle jest...

Oj jak dla mnie rozczarowanie.
Za dużo Harlekina za mało Reachera.

Wszystko jakoś tak bez chemii. Reacher znowu jak Casanova, mógłby zamiast tego skupić się na robocie.

Sama fabuła jakaś taka miałka. Więcej tutaj dedukcji niż rozwoju sytuacji, a sam koniec banalny... ale jak zwykle czynnik ludzki robi robotę.

Oj jak dla mnie rozczarowanie.
Za dużo Harlekina za mało Reachera.

Zdecydowanie jedna z lepszych części w serii. Poziom akcji i ilość nieprzewidzianych zwrotów na odpowiednim poziomie. Lee Child i tym razem mnie zaskoczył. Każda z tych książek jest inna, przekrój bohaterów różny i ta dynamika! Ciężko się oderwać od Reachera :)

Jak cała seria - trzyma poziom

Jak cała seria - trzyma poziom