Vivienne Westwood

Okładka książki Vivienne Westwood
Ian Kelly Wydawnictwo: Bukowy Las Seria: Projektanci biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Anna Rojkowska
moda projektanci mody

Sześć gwiazdek?
Tak właśnie: sześć.
1. Dla marketingowca, niezależnie od tego, czy wciska ubrania, muzykę czy ideologię polityczną, teraz wszyscy jesteśmy nastolatkami. (s. 73)
2. Nie wierzę w strategię osaczania. Nie skłonisz ludzi do dążenia do zmian, uświadamiając im, że są biedni i poniżani [...] najpierw musisz sprawić, żeby poczuli swą wartość. (s. 210)
3. Zanim zmarł, powiedział nam coś takiego: im bardziej jesteś twórczy, tym bardziej potrzebujesz struktury. To drugie pozwala zaistnieć pierwszemu. (s. 231)
4. (Film) na pewno nie będzie dorównywał książce, filmy zawsze są gorsze. Mówią za dużo i nie uruchamiają wyobraźni. To taka różnica jak między obrazem a fotografią. Naprawdę żyć można tylko tym, co się przeczyta. Ja przeżyłam niejedno życie. I każde z nich było wspaniałe. I są wspaniałe. Większość z nich przeżyłam dzięki lekturze. Były bogatsze niż moje własne życie. (s. 347)

4. cytat wystarczy za co najmniej dwa.

I po szóste:
W niewielu sprawach zgadzam się z panią Westwood. Ale dzięki tej pozycji poznałam ją, doceniłam, zrozumiałam i - chyba najważniejsze - polubiłam. Nietuzinkowa to postać, wartościowa i niezwykle inspirująca.

Sześć gwiazdek?
Tak właśnie: sześć.
3. Zanim...

Na półkach: , , , , , ,

To doskonała, inspirująca, dająca do myślenia pozycja. Obowiązkowa dla wszystkich wrażliwców, wszystkich pożeraczy dobrych biografii i wszystkich poszukujących nieustająco bodźców. Polecam ogromnie!

Żywiołowość punka gładko przeszła w pychę doskonałego krawiectwa i bogactwa odniesień do przeszłości: wyglądało to jak zwrot o sto osiemdziesiąt stopni, ale dla Vivienne było naturalne.

Moja recenzja: instagram: my.books.shelf

Moja recenzja: instagram: my.books.shelf

Kupiona "na drogę" okazała się dobrym wyborem :) Wracam do niej bo historia życia Vivien to kawałek historii mody, muzyki i Anglii, naprawdę dobry kawałek!
Postać Pozytywnie Zakręcona :)

Vivian to niezwykła kobieta, która zaczynając praktycznie od zera, stworzyła wielki dom mody a przy tym zapisała się w historii i nie zatraciła swoich przekonań, dalej jest obrończynią wolności i zagorzałą ekolożką :)...

Ciekawa biografia napisana przystępnym językiem, ale przeredagowałabym, aby skrócić o połowę, wielokrotnie powtarzane te same tezy, zdania, wydarzenia, niepotrzebnie.

Dodaj cytat z książki Vivienne Westwood