Narzędziowy blok rysunkowy

Okładka książki Narzędziowy blok rysunkowy Daniel de Latour
Okładka książki Narzędziowy blok rysunkowy
Daniel de Latour Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Blok rysunkowy literatura dziecięca
literatura dziecięca
Blok rysunkowy
Nasza Księgarnia
2016-06-15
2016-06-15
blok rysunkowy kolorowanka łamigłówki

Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek 2 Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Potworak i inn... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...

Narzędzia od kuchni?

Łamigłówki, kolorowanki, łączenie punktów, zagadki, labirynty, szczegóły, rebusy i sztuka rysowania różnych narzędzi – to wszystko w jednym bloku.

Każda strona to inne zadanie do wykonania, a na odwrocie ciekawostka tematycznie związana z narzędziami. Czy wiecie gdzie powstały czekoladowe narzędzia, albo co to jest binda? Z tego bloku się dowiecie.

Na drodze po tytuł Supermajstra poznacie tajemniczą damę z wiertarką, dowiecie się kto mieszka w garażu, wraz z nitownicą Niną stworzycie niezwykły portret, przekonacie się co wyrzeźbiły dłuta, pokolorujecie warsztat lutnika, poznacie nietypowe narzędzia, a nawet stworzycie własne i zupełnie nie wiadomo kiedy, wchłoniecie wiedzę o narzędziach.

Świetna zabawa, wcale nie tylko dla chłopców! Ten blok rozwija wyobraźnię, pobudza dziecięcą kreatywność, uczy i doskonali nie tylko zdolności manualne.

Narzędzia od kuchni?

Dopiero co pokazywałam Wam książkę o narzędziach, ale jeśli zaglądacie do nas dosyć regularnie to z pewnością doskonale wiecie, że do każdej książki z serii "Opowiem Ci mamo" powstają zawsze tematyczne bloki rysunkowe do kompletu. Tutaj nie mogłoby być inaczej. Narzędzia także mają swój blok z zadaniami ;)

Za każdym razem kiedy opisuje Wam takie publikacje, które są do siebie bardzo podobne chcąc nie chcąc muszę się powtarzać za co bardzo przepraszam. Po prostu nie da się inaczej. A jednak chce pokazywać Wam wszystko na bieżąco więc recenzje pisać muszę, nawet i po 20 razy podobne, choć bardzo się staram, aby nie rzucało się to zbytnio w oczy ;)

"Bloki rysunkowe" wydawnictwa Nasza Księgarnia to faktycznie bloki, ale nie takie zwyczajne, z pustymi kartkami. Oj co to to nie. Tutaj na każdej z nich znajdziemy różnego rodzaju zadania, łamigłówki i inne rzeczy skłaniające nasze dziecko do myślenia, do włączenia swojej wyobraźni, uruchomienia szarych komórek, do chwycenia po kredki i uzupełniania wszystkiego co na kartkach tych bloków się znajduje :) A wszystko to w formie zabawy! Super naprawdę!

Zadania te są różnorodne, oczywiście związanie tematycznie z narzędziami. Trzeba na przykład pomalować obrazy, które powiesił młotek Zygmunt, dorysować drugą połowę kombinerek, rozwiązać rebusy, narysować komiks o młotkach, narysować wnętrze samochodu, który właśnie skończyły naprawiać narzędzia, stworzyć mural na ścianie budynku, narysować o czym śni łopatka Zofia, połączyć kropki i sprawdzić co próbuje przepiłować piła Pelagia, pokolorować warsztat lutnika - rzemieślnika, narysować rzeźbę wyrzeźbioną przez dłuta, dokończyć rysować kota robota, którego buduje śrubokręt Andrzej...

To oczywiście tylko niektóre z zadań, które znajdują się w tej książce, a właściwie w tym bloku. Wszystkie są bardzo pomysłowe, ciekawe, zabawne. Nasze dziecko naprawdę musi wykazać się pomysłowością, aby uzupełnić wszystkie kartki :)

Blok ten jak na blok przystało otwiera się "do góry", a nie "w bok" jak zwykłe książki. Kartki wewnątrz są dosyć grube więc nie musimy się obawiać, że coś nam przebije na drugą stronę. Zadania zamieszczone są zawsze na jednej ze stron, na odwrocie każdej kartki zapisane są zawsze różne ciekawostki związane z tematem książki. Na samym końcu znajduje się gruba, sztywna tektura dzięki czemu dziecko może rysować gdzie tylko zechce, nawet na kolanie ;) Na koniec dodam tylko, że aby kupić i uzupełnić taki blok nie trzeba mieć oczywiście książki z serii "Opowiem Ci mamo" do kompletu ;) Jeśli Wasze dziecko lubi rysować i kolorować to jestem pewna, że spodoba mu się zarówno ten jak i inne bloki rysunkowe wydawnictwa Nasza Księgarnia :)

Za każdym razem kiedy opisuje Wam takie publikacje, które są do...

Razem z książką "Opowiem ci mamo, co robią narzędzia" w księgarniach ukazała się druga publikacja o rozbrykanych narzędziach – Narzędziowy blok rysunkowy, który stanowi doskonałe uzupełnienie dla książki. Można ją wybrać również samodzielnie, gdyż jest to wyjątkowy zbiór zadań, łamigłówek i zagadek dla maluchów. Na dzieci czekają tutaj między innymi kolorowanki, labirynty, znajdowanie różnic, łączenie kropek i wiele innych zadań. Zabawy wystarczy na wiele godzin kreatywnej zabawy.

Seria „Opowiem ci, mamo” stała się w naszym domu prawdziwym hitem. Córka tak bardzo lubi książki, że wędruje z nimi na spacery, do przedszkola, na wakacje. Opowieści o przedmiotach, zwierzętach, otaczającym ją świecie i jego fascynujących elementach wyróżniają się małą ilością tekstu i bogactwem szczegółów, koniecznością doskonalenia dziecięcej spostrzegawczości.
Te zainteresowania i przygody z kolejnymi książkami rozwijamy z tematycznymi blokami rysunkowymi. Do każdej książki stworzono zestaw ćwiczeń, podano propozycje zabaw, pozwalających rozwijać umiejętności przedszkolaków, zapewnić im interesujące zajęcie w czasie deszczowych i chłodnych dni lub wypoczywania w cieniu.
Ostatnio do naszych rąk trafiła książka „Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia” zabierająca małego czytelnika w świat fascynujących narzędzi, przybliżająca różnego rodzaje prace, wzbogacająca słownictwo, zachęcająca do ćwiczenia spostrzegawczość, pozwalająca na ćwiczenie koncentracji. Jej uzupełnieniem jest „Narzędziowy blok rysunkowy” autorstwa Joanny Wajs i Daniela de Latour.
W ćwiczeniach znajdziemy zadania pozwalające ćwiczyć umiejętność rysowania, odwzorowania, spostrzegawczość, literowania, porównywania. Nie zabraknie też zadań pozwalających na kształtowanie wyobraźni, układanie własnych historii, wcielania się w rolę narratora, Są również wykropkowane ilustracje pozwalające na stworzenie pięknego rysunku baśniowej postaci. Mali odkrywcy poznają również dzieła sztuki, zreperują pojazd, ozdobią miasto, zaprojektują mural. Miłośnicy labiryntów znajdą też zadania dla siebie. Do tego można stworzyć własne puzzle, bawić się wyrazami i dowiedzieć wielu ciekawostek dotyczących zwierząt, narzędzi, wzbogacić słownictwo. Wszystko to sprawia, że dzieci twórczo spędzają czas.
Wielkim plusem bloków będących uzupełnieniem serii „Opowiem ci, mamo” są grube strony pozwalające na rysowanie kredkami, pisakami, malowania farbami, klejenia. Zadanie znajdujące się po jednej stronie kartki pozwala na stworzenie osobistej wystawy w dziecięcym pokoju. Ciekawostki dawkowane w czasie zabawy pozwolą szybko przyswoić wiele interesujących faktów. Z „Narzędziowego bloku rysunkowego” mali rysownicy dowiedzą się jakich narzędzi używają zwierzęta, od kiedy człowiek posługuje się wytworzonymi pomocami, kiedy powstały okulary przeciwsłoneczne oraz wiele innych.
„Nasza Księgarnia” po raz kolejny bardzo miło nas zaskoczyła. Autorzy stanęli na wysokości zadania, przez co zabawy proponowane dzieciom są interesujące, pomagają rodzicom i opiekunom zorganizować dzieciom czas zabawy oraz pozwalają na rozwijanie kolejnych umiejętności.

Te...

• 2016
  • Nasza Księgarnia
  • Dla dzieci
  • 000 - Lilo czyta sama
  • 000 - Dla Lilo
  • 000 - Posiadam

Dodaj cytat z książki Narzędziowy blok rysunkowy