Zerowa Maria i puste pudełko: tom 2

Eiji Mikage Wydawnictwo: Waneko Seria: Zerowa Maria i puste pudełko fantastyka, fantasy, science fiction
Utsuro no Hako to Zero no Maria
fantastyka, fantasy, science fiction
Katarzyna Podlipska
Zerowa Maria i puste pudełko
podróże w czasie japonia

Nadal mam mieszane uczucia. Na szczęście już przy drugiej części widać lekką poprawę stylu pisarza, dialogi są coraz mniej drętwe jednak nadal daleko im do ideału. Ale przynajmniej nie mam już ochoty walić głową w ścianę z zażenowania.

Dwójka ma strasznie prostą intrygę (posiadacza odgadniecie po PIERWSZEJ wskazówce) ale podobał mi się sam pomysł na działanie pudełka....

Wahałem się, czy zacząć czytać drugą część przygód Hoshino i Marii. Jednakże – "Zerowa Maria..., tom 2" okazała się o wiele lepsza niż tom pierwszy. Odrobina sekretów i bardziej uporządkowana treść niż poprzednio. Postacie nadal odrobinę nijakie, ale w ostatecznym rozrachunku całość przyjemniejsza niż pierwsza część.

Chyba już lepiej napisana niż poprzedniczka, ale sama historia nie była tak skomplikowana - właściciela pudełka rozpoznałam już niestety na pierwszych kolorowych stronach i nie pomyliłam się niestety T-T

O wiele bardziej spodobał mi się ten tom niżeli pierwszy. Jakoś tak od samego początku zrobiło się ciekawie.

Błędów również mniej.

Na półkach: , , , ,

Zacząć od zalet czy wad... Oto jest pytanie! Chociaż, jednak nie. Czemu? Ponieważ żadnych wad nie zauważyłem! (No mógłbym się doczepić tylko do długości książki :D Ale to już moja subiektywna opinia) Książka już od samego początku mnie wciągnęła. Historia niepowtarzalna! Zakończenie? Wręcz cudowne! Nie mogę się doczekać trzeciego tomu, a tu trzeba jeszcze miesiąc czekać :c...

Taki sam poziom jak pierwsza część, czekam na kolejne.

Dyskusje

• Light Novel