Zapach Szkła

Zapach Szkła
Fabryka Słów
2016-02-10
2016-02-10
polska zapachszkła ziemiański fabrykaslow

Super opowiadania,każdy znajdzie coś dla siebie.Moje wydanie jest z 2016 r i liczy 7 opowiadań.Nie wiem czy ktoś dobrze dodał książkę.Stron jest 542.

Super opowiadania. Wszystkie emocjonujące i bardzo fajnie się czytało. To ostatnie to bardzo szkoda, że nie zostało rozwinięte dalej, jak przebiegała historia „podboju”.

Z wypiekami się czytało, bardzo ciekawe pomysły na opowiadania. Takie jeszcze łączenie rzeczywistości z fantastyką i z historią. Dużo śmierci się pojawia i samobójstw. A także coś w rodzaju „super agentów”, lecz też nie takich aż nad wyraz fantastycznie utalentowanych czy wspaniałych. Czytałem też o autorze i zarzutach że w dialogach jest za dużo przekleństw - osobiście nie lubię w prawdziwym życiu takich dialogów, jak ktoś „klnie jak szewc”, ale tutaj, zarówno w tym tomie jak i trylogii Achai, te częste przekleństwa są jak najbardziej naturalne, pasują tu.

Opowiadania nierówne. Ale perełki są. Można sięgać!

Opowiadania nierówne. Ale perełki są. Można sięgać!

Ziemiański jak Ziemiański: kamieniem w cegle ciosane, toporne, nudnawe, a kobiet się nie szanuje. Jednak po raz kolejny mówimy panu Andrzeju NIE i już raczej więcej nie będzie.

Nierówna jakość opowiadań. Niemniej jednak w większości ciekawa fabuła, no ale... Ten styl pisarski Ziemiańskiego. Dla mnie nie do przełknięcia.

Dobre

Dobre

Mam mieszane uczucia po lekturze. Z jednej strony przedstawione historie są naprawdę ciekawe (za to gwiazdka),z drugiej jednak styl autora mi nie odpowiada.

Znając już trochę styl Pana Andrzeja Ziemiańskiego, spodziewałem się wciągających historii, natomiast książka przypomina to bardziej stertę pomysłów, notatek i szkiców bez konkretnych ram, w których mogłyby się mieścić przedstawione historię. Przyrównałbym to do pisanych na brudno tekstów, przed ostatecznym przepisaniem ich na czysto. Potrzebny jest czas oraz chęci na dopracowanie tych projektów. Poleciłbym tę książkę komuś, kto bardzo, ale to bardzo lubi twórczość tego autora. W przeciwnym razie książka może wydać nam się chaotycznym zbiorem niedokończonych opowiadań i materiałów, tak jak to było w moim przypadku.

Raz lepsze raz gorsze opowiadania, nie ma co ukrywać. Najbardziej do gustu mi przypadło opowiadanie tytułowe. Jak ktoś gra w Zew Cthulhu to na podstawie Zapachu szkła można ciekawą sesję przygotować dla graczy. Spokojnie przy lekturze tych opowiadań można odpocząć.

• Mistrzowie Polskiej Fantastyki

Andrzej Ziemiański Zapach szkła Zobacz więcej