W lesie

Okładka książki W lesie Christine Henkel
Okładka książki W lesie
Christine Henkel Wydawnictwo: Czarna Owieczka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Czarna Owieczka
2014-10-01
2014-10-01

Kolejna z serii książek obrazkowych z @wydawnictwoczarnaowca
Dzieci poznają życie leśnych zwierząt w dzień i w nocy, oraz różne pory roku.
Ładne ilustracje, z boku strony są obrazki zwierząt z ich nazwami. Troszkę trudne nazwy, ale to jako ciekawostki. Nie do końca realistyczna jest ta książka, np zając maluje pisanki.
😊
Dla dzieci 3+.

Kolejna z serii książek obrazkowych z @wydawnictwoczarnaowca
Dzieci poznają życie leśnych zwierząt w dzień i w nocy, oraz różne pory roku.
😊
Dla dzieci 3+.

Odnajdziemy tutaj wiele informacji o lesie, a wszystko to jest dostosowane do wieku dzieci. Mimo iż, książka przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat w górę to z naszego doświadczenia wiemy, że i dwulatki się nią zainteresują. Razem z najmłodszymi możemy poznać jakie zwierzęta żyją pod ziemią, czym się żywią? A może chcielibyście dowiedzieć się co robią wiewiórki zimą, albo gdzie chowają się jeże?

Więcej w recenzji:

Zastanawiacie się nad prezentem dla swojego dziecka?
To dobrze trafiliście. Wydawinictwo Czarna Owca wydało niesamowitą serię książek, przeznaczonych dla młodszych czytelników. Idealne dla dzieci w wieku 3+.
Mówię o książkach „W lesie” autorstwa Christine Henkel oraz „W mieście” Guido Wandrey. Możecie razem z dzieckiem oglądać, szukać, odkrywać i opowiadać niesamowite historie. Niestandardowy wymiar książek – A4, sprawia, że zabawa jest jeszcze lepsza.
Razem z moimi dziećmi szukaliśmy i liczyliśmy zwierzątka, kwiatki, różnych przedmiotów itd. Te książki nie tylko bawią ale i uczą.
Mogłabym śmiało powiedzieć, że książki świetnie nadają się dla starszych dzieci. Mój synek znakomicie się przy nich bawi. Starsze córki również pomagają w szukaniu np. czerwonego balonika.
Niesamowite książki.🥰 Kupując te książki dla swojego dziecka rozwiniesz w nim różne umiejętności. Ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Uczy różnych nazw roślin, drzew, zwierząt. Możecie razem z dzieckiem zobaczyć co dzieje się na rondzie, na przystanku, w porcie, a nawet co się dzieje, gdy na ulicy zdarzy się wypadek.
Wiecie które zwierzątka mieszkają w lesie mieszanym, a które pod ziemią? Co dzieje się na polanie i jak wygląda zimą las? Znajdziecie Mikołaja?
Jestem pod ogromnym wrażeniem tych książek. Dlatego z całego serca wam je polecam.
10/10

Zastanawiacie się nad prezentem dla swojego dziecka?

Trzy ciekawe, dziecięce książeczki miałyśmy okazję przeczytać i pooglądać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czarna Owca.
Seria książek, ładnie wydana z grubszymi kartkami, dzięki którym dziecko może śmiało kartkować bez martwienia o rozdarcie. Kolorowe obrazki to gwarancja przykucia uwagi, dzięki czemu wspólnie odkrywamy, oglądamy, szukamy i opowiadamy.
Najbardziej spodobała nam się książeczka W przedszkolu, w której poznaliśmy pięcioro dzieci. Wspólne spędzanie czasu podczas malowania, śniadania, czytania czy wyprawa na wieś to świetna zabawa.
Są także książeczki W mieście oraz W lesie w których ćwiczymy spostrzegawczość oraz dowiadujemy się wielu ciekawostek o tych miejscach. Poza szukaniem balona, możemy dowiedzieć się czym żywią się zwierzęta żyjące pod ziemią. 
Bardzo Wam polecam tą serię .

Najbardziej spodobała...

"kowalik... glistnik... ryjówka... trzmiel... stonoga... pędrak... koszatka... jarzębina... nietoperz... pawica... muchomor... salamandra... kosarz... daniel... jeżyna... ślimak... szop..."

Świat przyrody jest szalenie ciekawy, niesamowity i fantastyczny. Intuicyjnie wyczuwamy to od najmłodszych lat. Jeśli w dzieciństwie mamy okazję spotkań niezwykłych jego przedstawicieli na łamach książek, rozbudzamy w sobie pragnienie poznania, zrozumienia i poszanowania. Przeżywanie przygód czytelniczych jest nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale również wyśmienitą rozrywką.

"W lesie" natrafimy na wielu reprezentantów przyrody, którzy zdradzają interesujące i zaskakujące tajemnice ze swojego wyglądu i trybu życia. Poznajemy środowisko i mieszkańców liściastego lasu. Zadziwia bogactwo życia w poszyciu leśnym. Rozumiemy charakter spotkań na leśnych polanach, jak wiele się tam dzieje. Dostrzegamy szczegóły rozmaitych roślin, cieszą pięknymi kolorami i kształtami kwiatów. Zerkamy na różne partie lasu, co dzieje się na powierzchni, a co niewidoczne pod ziemią, ileż tam krętych korytarzy i przytulnych jam. Odważnym las wyjaśnia, co skrywa nocny mrok, kto smacznie śpi, a kto czuwa i poluje o tej porze. Dowiadujemy się, jak zmienia się leśna sceneria zimą, zupełnie jakbyśmy wkraczali do innego świata. Poznajemy, jak radzą sobie zwierzęta ze śniegiem, chłodem, brakiem zielonego jedzenia. Dociekliwi czytelnicy tropią ślady dzika, jelenia, zająca i innych zwierząt.

bookendorfina.pl

Weźmiemy dziś na tapet ciekawe propozycje przeznaczone dla dzieci od Wydawnictwa Czarna Owca📚. Ich główna idea sprowadza się do wyszukiwania osób, zwierząt, roślin i przedmiotów na dużych kolorowych ilustracjach. Z tego względu tekstu jest tu niewiele albo nie ma go prawie wcale - zawartość mogliście zresztą zobaczyć na Instastory na moim profilu na Instagramie - link :)

Te książki to dobra baza, aby ćwiczyć spostrzegawczość oraz próbować tworzyć własne opowieści na podstawie dość szczegółowych rysunków. Najbardziej spodobała mi się wersja "W lesie", ponieważ oprócz zachwycania ilustracjami spełnia również walory edukacyjne - na marginesach przedstawiono gatunki roślin i zwierząt, które można spotkać w tytułowym lesie.

Dziś przedstawię Wam trochę inny rodzaj książki. "W lesie" To książka dla dzieci, które są nie tylko do ogladania, ale także do szukania zwierzątek na obrazku. Z książki dowiadujemy się jakie zwierzęta żyją w lesie, pod ziemią, w nocy, na polanie oraz zimą. Strony są w twardej oprawie, co sprawia że książka nie zniszczy się tak szybko. Nie ma za wiele tekstu w tej książce ale za to jest pieknie zilustrowana. Mimo że książka jest dla dzieci w wieku 3+ to moja córka która niedługo będzie miała dwa latka jest nią zachwycona. Sądzę że książka zachwyci te młodsze jak i starsze dzieciaczki. Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoczarnaowca

Czytanie to odkrywanie świata i doskonałe ćwiczenie wyobraźni. Nie ma lepszego połączenia.

Seria książek, wydanych przez Czarną Owcę, autorstwa Guido Wandrey pozwala dzieciom odkryć świat pełen różnorodności. Do tej pory ukazały się następujące części: „W przedszkolu”, „W mieście” i „W lesie”. Już na okładkach dużo się dzieje, a w środku czeka na nas jeszcze więcej.

Książki pobudzające aktywność
Wielką zaletą tej serii książek jest to, że nie służą wyłącznie do czytania, ale też pobudzają aktywność dzieci i rodziców, bo oczywiście polecam czytać razem. Jak głosi hasło umieszczone na okładce: do oglądania, szukania, odkrywania i opowiadania. Zdecydowanie są to książki, które uczą cierpliwości i spostrzegawczości. Szukanie poszczególnych postaci czy elementów to ogromna frajda i świetny sposób na spędzenie jesiennego długiego popołudnia. Uwaga – to wciąga! Dorosłych również!

Przedszkolne draki i wpadki
Bardzo interesują mnie książki przygotowujące do pójścia do przedszkola. To bardzo trudny moment dla każdego dziecka. I rodziców również. Objaśnianie nowej rzeczywistości jest dobrym pomysłem. Poprzez czytanie i oglądanie takich książeczek możemy chociaż trochę przybliżyć swoim pociechom, co je czeka. W tej części zachwycają nas nie tylko kolorowe rysunki, ale i ciekawie zaaranżowane sceny, które pokazują doskonale, że w przedszkolu wiele się dzieje. Otwieramy drzwi do przedszkola Dmuchawiec. Najpierw wchodzimy do szatni, śpiewamy piosenki, a ktoś rozlewa napój z kubka. Ale przedszkole to nie tylko budynek, ale i atrakcyjne podwórko. Mamy huśtawki, zjeżdżalnię, piaskownicę i całe mnóstwo innych atrakcji! Czeka nas także atrakcja w postaci wycieczki na wieś – w tym przedszkolu dużo się dzieje!

Życie w mieście
Gdy odwiedzamy miasto, możemy się pobawić w odszukiwanie różnych elementów – zostały one wyróżnione w pasku po prawej stronie książki. Poszczególne strony zostały podzielone tematycznie: przed bankiem, na rondzie, na przystanku, w porcie, na skrzyżowaniu i w parku. Na koniec możemy zapoznać się z jeszcze jedną kartą, która przedstawia wypadek. Mamy zatem tutaj nie tylko ładne obrazki, ale i edukację, naukę bezpieczeństwa.

Poznajemy mieszkańców lasu
Z miasta przenosimy się do lasu, by poznać niezwykłą przyrodę i mieszkańców tej cudownej krainy. Ta część jest zbudowana dokładnie w takim sam sposób, jak miasto. Szukanie poszczególnych zwierzątek i roślinek to wspaniała zabawa, a przy okazji można się wiele nauczyć. Śmiało, wyruszcie ze swoimi dziećmi do lasu!

Wspólna kreatywna zabawa
Seria „Do oglądania, szukania, odkrywania i opowiadania” to wspaniała zabawa, która rozwija wiele umiejętności. Spostrzegawczość, mówienie, kreatywność, a przy okazji zdobywanie wiedzy na temat otaczającego nas świata – postawcie na te książki, a Wasze dzieci będą zachwycone!

Picture book to specyficzna forma opowieści. Bo obraz nie tylko się ogląda, obraz się czyta. Obrazy potrafią wyzwolić w czytelniku emocje, przywołać wspomnienia, pobudzić wyobraźnię i edukować. Dlatego teoretycznie serii autorstwa Christine Henkel się nie czyta, ale w praktyce otrzymujemy potężną dawkę wiedzy w komplecie z doskonałą zabawą i zdrową rywalizacją.

"W lesie" to kilkanaście stron, na których dociekliwy mały czytelnik uzyska informację o tym jakie zwierzęta żyją w lesie, jak ten las jest zbudowany, jak wygląda za dnia, w nocy, zimą i latem. Poznamy florę i faunę, uczymy się nie zdając sobie z tego sprawy.

Książka "W mieście" zadziwiająco przypomina... mrowisko 😀 mnóstwo ludzi, wszyscy mają cel, swoje zadania a my mamy za zadanie ukazać dziecku jak ważne jest funkcjonowanie we wspólnej społeczności - przestrzeganie zasad, zakazów i nakazów na drodze. Zasad, które stoją na straży bezpieczeństwa.

"W przedszkolu" może być doskonałym impulsem do rozmowy z dzieckiem na temat przedszkola, próbą przygotowania do odnalezienia się w nowym środowisku. W tej książeczce poznajemy pięcioro bohaterów i śledzimy ich perypetie na kolejnych stronach oraz odgadujemy zagadki.

Każda z tych książek prócz wymienionych walorów edukacyjnych jest przede wszystkim doskonałą zabawą. Ćwiczymy zz dzieckiem nie tylko spostrzegawczość ale i logiczne myślenie.
Przepięknie wydana seria. Barwne ilustracje, dbałość na detale. Duże, kartonowe strony, które "dadzą" radę nawet najmniejszym czytelnikom 😉
Idealna dla maluchów - od 2 nawet do 8 roku życia (mój prawie ośmiolatek bawił się wybornie - szukając i usiłując wygrać ze swoją zafascynowaną tymi książkami matką). Najlepsze w tych książkach jest to, że po odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez autorkę sami możemy zadać dziecku własne zagadki.

Serdecznie polecam. Do edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i fantastycznej zabawy w domu.

"W lesie"...

Seria książeczek dla dzieci, która ukazała się nakładem Wydawnictwa „Czarna Owca” to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z przedszkolakami.
Tu tyle się dzieje, że dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę.
„W mieście” oprócz wnikliwego analizowania przedstawionych historyjek, możemy wraz z dzieckiem poszukać przykładowych rzeczy i osób które wskazuje nam autor z boku strony.
Ciekawe przygody spotykają również dzieci w przedszkolu, które podczas zajęć wybierają się na wieś, oglądają maszyny rolnicze, karmią króliki czy doją krowy.
Według mnie najciekawszą książeczką z całej serii jest część „W lesie”. To bogactwo fauny i flory, gdzie dzięki dokładnemu umiejscowieniu zwierząt na obrazkach dzieci mogą nauczyć się które rejony lasu one zamieszkują.
Przy poznawaniu tych lektur świetnie bawiły się obie moje córki, 2,5 - latka oraz 9 - latka.

Tu tyle się dzieje, że dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę.

• Do zdobycia Mati & Fifi
  • Przedszkole
  • Dla szkrabów
  • 2020 LISTOPAD

Dodaj cytat z książki W lesie