Szkieletowa załoga

Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Skeleton Crew
2000-04-14
Jan Pyka, Krzysztof Sokołowski, Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Danuta Górska, Rafał Wilkoński, Dorota Malinowska-Grupińska, Arkadiusz Nakoniecznik
Prószyński i S-ka
opowiadania zbiór
Skeleton Crew
kryminał, sensacja, thriller
opowiadania zbiór

I jeszcze jeden zbiór opowiadań Kinga. Rewelacyjna "Mgła", reszta delikatnie słabsza. King jak zwykle w formie.

Opowieści w tym tomie są lepsze i gorsze, ale zdecydowana większość jest bardzo dobra, interesująca i pokazująca jak nieograniczona jest wyobraźnia autora grozy. Za samą "Mgłę" dałbym nawet dyszkę, uwielbiam to opowiadanie

"Szkieletowa załoga" jest kolejnym zbiorem opowiadań w twórczości autora książek z gatunku horror. Kilka z nich zostało przeniesione na ekran w formie filmu lub serialu. Książka ta zawiera bardzo dużą ilość opowiadań. Każde z tych opowiadań jest o innej tematyce. Dla mnie najlepszymi opowiadaniami które zapadną mi w pamięć były : mgłą i edytor tekstu. Autor w opowiadaniu...

Nie jestem fanką powieści Kinga, ale uważam, że opowiadania wychodzą mu nad wyraz dobrze (wstępy też pisze fenomenalne ;)). Książka bardzo niejednolita, opowiadania są różnorodne i dlatego myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Historie zawarte w tym zbiorze są lepsze i gorsze, do moich faworytów zaliczam: mgłę, małpę, skrót pani todd i tratwę. "Szkieletową...

Ostatnie opowiadanie popsuło mi odbiór całej książki, myślę że gdyby zamieszczono je gdzieś w środku lub pominięto dałbym gwiazdkę więcej całości.

Bardzo średni zbiór opowiadań Kinga. Większość wypadła w moim odczuciu przeciętnie a jak już znalazło się jakieś świetne opowiadanie to równoważyło je jakieś nudne, nieudane, wyjałowione z klimatu i zmarnowane jeśli chodzi o pomysł.

Skupię się zatem na tym co mnie się spodobało najbardziej w tym zbiorze. Przede wszystkim „Mgła”, „Człowiek, który nie podawał ręki” i...

Niektóre opowiadania: Jaunting, Szkoła przetrwania, Skrót Pani Todd, Weselna chałtura, wybitne. Inne trochę gorsze, Całość na pewno warta przeczytania.

Jedno z lepszych zbiorów opowiadań. Najbardziej mi się spodobała ''Małpa" i "Babcia".

Najlepsza antologia grozy jaką czytałam.

Nie jestem fanem opowiadań ani innych krótkich form, więc w większości i te z tomu "Szkieletowa załoga" mnie nie zachwyciły. Może nawet na ogół znudziły. Ale jest wśród nich "Mgła", prawdziwa perła i za nią daję te 10 gwiadek.

„Mgłę” przez wiele lat znałem tylko z ekranizacji, tak się jakoś głupio złożyło. W końcu jednak znalazłem czas, żeby nadrobić zaległości....

Dyskusje

4 747