Śmierć nie istnieje

Fronda
2016-03-14
2016-03-14
Grażyna Waluga
śmierć odrodzenie życie po życiu

Najlepsza książka w moim życiu. Piękna, prawdziwa, inspirująca, dająca nadzieję, zmieniająca życie i relacje z Jezusem.

2062

Tej opowieści także nie oceniam, ponieważ tego rodzaju historie będą odbierane subiektywnie przez każdego czytelnika poprzez pryzmat jego wiary.
Jak dla mnie świetne połączenie sceptycyzmu i bardzo powolna droga skupionego na faktach naukowca/lekarza, który sam dochodzi do pewnych wniosków - chcąc nie chcąc XD
Wyniosłam z lektury parę rzeczy dla siebie :)

Wyniosłam z lektury parę rzeczy dla siebie :)

Czy to seria "Strażnica"? Bajki dla dzieci z Jehowy, spodziewałam się coś lepszego

Witam szanownych czytelników. Nie podejmuję się żeby zrecenzować tę książkę, nie dam żadnych gwiazdek ponieważ to jest prywatna sprawa każdego wieżącego człowieka. Książka ciężka w czytaniu bo każdy kto wieży w Boga myśli że już wszystko wie o Panu Bogu i Jezusie, ale nie do końca tak jest okazuje się z tej książki. Kardiolog który napisał te książkę jest cudotwórcą o kórym niestety nigdy nie słyszałem do tej pory, i wierzcie mi niewiem co o Nim myśleć. Z jednej strony doktor wydłuża nogę o 13 centymetrów na oczach osoby chorej, z drugiej strony traci ukochanego syna. Wiara jest w człowieku albo jej niema. Ja mocno wierzę, ale tak jak pisałem niewiem co myśleć o tej książce. W każdym razie polecam przeczytać, warto.

Chauncey Crandall jest lekarzem kardiologiem i bardzo wierzącym człowiekiem. Przez lata praktyki medycznej spotkał się z wieloma niezwykłymi relacjami swoich pacjentów, którzy znaleźli się na granicy życia i śmierci. Osobista tragedia ciężkiej choroby i śmierci jednego z synów lekarza nie zachwiała wiarą tego człowieka, przeciwnie umocniła ją. I właśnie tymi doświadczeniami i odnajdywaniem drogi do Boga dzieli się Crandall w swojej książęce „Śmierć nie istnieje”.

Było to moje kolejne spotkanie z tego typu literaturą i wciąż nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy mój daleko posunięty sceptycyzm w stosunku do wizji Nieba prezentowanej przez protestantów to tylko kwestia wychowania w innej kulturze, czy po prostu nie robią na mnie wrażenia spacery złotymi ulicami? Muszę jednak przyznać, że dr Crandall opowiada swoją historię w bardzo przystępny sposób, bez popadania w patos i dewocję. Co prawda niektóre sytuacje ilustrujące siłę modlitwy moim zdaniem są z pogranicza prestidigitatorstwa, ale być może jestem jak niewierny Tomasz i moja wiara nie jest nawet jak gorczycy ziarnko.

Tym, co mnie najbardziej zastanowiło w tej książce, są opisy wyganiania demonów z ciał chorych…Wygląda na to, że złe duchy, które dręczą protestantów są jakby łagodniejsze niż te, o których można przeczytać w relacjach katolickich księży egzorcystów. Wystarczy gorąco się modlić z nałożeniem rąk na osobę „opętaną”, by pozbyć się przyczyny opętania.

Myślę, że lektura ta może być ciekawa dla osób wierzących. Dla mnie sposób głoszenia dobrej nowiny w wykonaniu amerykańskich protestantów ma za dużo cech religijnego show. Niemniej dobrze zobaczyć inny sposób podejścia do religii.

Poruszająca i wciągająca książka o duchowości. Pozycja polecana dosłownie dla każdego.
Nie ma znaczenia, czy ktoś wierzy w Boga i w życie po śmierci, czy też nie. Książka "Śmierć nie istnieje" jest jedną z tych, które przedstawiają mnóstwo dowodów na istnienie życia po śmierci i na istnienie samego Boga. Jednocześnie z szacunkiem odnosi się do czytelnika. Podobnie zresztą, jak i inne książki tego rodzaju. Takie książki nigdy do niczego nie przymuszają. Jedynie zachęcają swoich czytelników do głębokich refleksji duchowych.
Dr Chauncey Crandall jest człowiekiem głęboko uduchowionym. Na ten fakt złożyło się wiele faktów z jego przeszłości, które były dla niego zarówno szokującymi, wspaniałymi, ale także dramatycznymi przeżyciami. Jednym z takich wydarzeń była śmierć jego rodzonego syna Chada, który zmarł na białaczkę. Zamiast jednak obwiniać o to wszystko Boga, dr Chauncey jeszcze wzmocnił swą wiarę i postanowił zawierzyć swą misję Bogu...

Nie wiem jak dobrym specjalistą jest ten Pan, ale czyni cuda na zawołanie (wydłuża nogi, rozmawia z Bogiem). Warto się do niego udać :D

Wiele książek przeczytałem w swoim życiu. Wiele w takiej tematyce, ale ta...szkoda gadać.

To jest literatura religijna. Mam wrażenie że autor jest księdzem nie lekarzem kardiologiem.

Spodziewałam się czegoś innego. Zamiast faktów naukowych, cuda. To książka o wierze. Tytuł nieadekwatny do zawartości. Strata czasu.

• Nauka
  • Dokument Medyczny
  • Chrześcijaństwo

Dodaj cytat z książki Śmierć nie istnieje