Błąd na wagę złota

Okładka książki Błąd na wagę złota
Kinga Konicer Wydawnictwo: WARSZAWSKA GRUPA WYDAWNICZA literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
WARSZAWSKA GRUPA WYDAWNICZA
2016-04-01
2016-04-01

Tak naprawdę sięgając po tę książkę myślałam, że będę miała do czynienia z kolejną banalną historią nastolatki, która z własnej głupoty zachodzi w ciążę i nie może sobie poradzić z tym "problemem". Jednak ku mojemu zaskoczeniu książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Mimo, iż napisana została prostym językiem to bardzo przyjemnie się ją czytało. Świetnie wykreowani bohaterowie. Postać Arii wzbudza we mnie podziw, ponieważ (może to głupie) ale momentami porównywałam siebie do niej i zastanawiałam się jak ja bym była w stanie poradzić sobie, gdybym znalazła się w tak trudnej sytuacji życiowej. Szczerze mogę powiedzieć, że Aria to młoda, ale silna emocjonalnie i dojrzała dziewczyna. Naprawdę mogę przyznać, że zostałam mile zaskoczona. Zakończenie powieści sprawiło, że płakałam. Od pewnego momentu każda kolejna strona była rozmazywana przez łzy. Łzy smutku, ale i szczęścia. Jednak dało mi to dużo do myślenia. Ukochaną osobę, można stracić w najmniej oczekiwanym momencie.

"Błąd na wagę złota" to debiut literacki Kingi Konicer, jednak z pewnością sięgnę po inne powieści wychodzące spod pióra tej autorki.

Kinga Konicer porusza w swej powieści bardzo trudny temat nastoletniego macierzyństwa. Jest to bardzo duży problem w XXI wieku, jednak pisarka idealnie sobie poradziła w opisaniu trudnej historii nastoletniej matki.

bookmaania.blogspot.com

Biorąc się za lekturę książki "Błąd na wagę złota" Kingi Konicer myślałam, że mam przed sobą kolejną naiwną historię i znam właściwie jej zakończenie. Zostałam nieźle zaskoczona, świetnie mi się czytało tę książkę i trzymam kciuki za dalszą karierę literacką autorki, bo myślę - przeczytawszy jej pierwszą książkę, że ma spory potencjał.

Poznajemy Arie i jej przyjaciół. Właśnie zdają maturę i świat staje przed nimi otworem. Jedna impreza i jedna noc i jej konsekwencje. Nie chcę pisać więcej by za dużo nie zdradzić szczegółów. Napisze tylko, że losy głównej bohaterki bardzo mnie wciągnęły i bardzo szybko przeczytałam książkę.

"Błąd na wagę złota" to bardzo dobra i wzruszająca opowieść. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Polecam tę książkę jak najbardziej ludziom młodym, którzy z łatwością mogą się utożsamić z Arią i jej przyjaciółmi.
M.J.
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Poznajemy Arie i jej przyjaciół....

Ciepła historia, którą czyta się zatrważająco szybko. Bohaterowie, którzy na długo zapadają w pamięć. I co najważniejsze poruszająca i wzruszająca do głębi, zaskakująca i urzekająca. Polecam. :)

Ważny i ciekawy temat. Jednak styl pisania bardzo męczący. Wiem, że to debiut, ale czułam się jakbym czytała powieść napisaną przez 13-latkę. Cieniutka książka, a czytałam ją prawie 3 tygodnie.

Ciekawa książka fajnie mi się ją czytało a przede wszystkim szybko. Powieść poruszająca, ciekawi bohaterowi.

Dodaj cytat z książki Błąd na wagę złota