Katherine Swynford: The Story of John of Gaunt and His Scandalous Duchess

Okładka książki Katherine Swynford: The Story of John of Gaunt and His Scandalous Duchess
Alison Weir Wydawnictwo: Vintage powieść historyczna
2008-10-01
angielski
9780712641975

Na półkach: , , , , ,

Powiem tak - trochę mało było w tej "Katarzynie" jej tytułowej bohaterki. Wiem, że niewiele o niej wiadomo, ale jakoś za dużo było w tej książce dywagacji, zapewnień i przypuszczeń, a także szczegółowych opisów rozlicznych nieruchomości, jakie bohaterka posiadała, PRAWDOPODOBNIE posiadała, albo w których BYĆ MOŻE przebywała. Chwilami miałam wrażenie, że gdyby nie "obecność" w tej książce księcia Jana, to Pani Weir nie starczyłoby konceptu na artykuł, a co dopiero na książkę. Aczkolwiek jestem jej bardzo wdzięczna za tak szczegółową biografię Księcia Pana. Chyba ostatecznie go polubiłam.

Dodaj cytat z książki Katherine Swynford: The Story of John of Gaunt and His Scandalous Duchess