Samarytanin, kapelusznice i kot, czyli jak skutecznie pomagać?

Okładka książki Samarytanin, kapelusznice i kot, czyli jak skutecznie pomagać? Jan Kaczkowski
Okładka książki Samarytanin, kapelusznice i kot, czyli jak skutecznie pomagać?
Jan Kaczkowski Wydawnictwo: RTCK religia
religia
RTCK
2015-12-23
2015-12-23
Jan Kaczkowski prelekcje samarytanin kapelusznice

Bardzo mądre spojrzenie ba aspekt umierania, pomagania itd. Zmusza do refleksji, a wszystko z dowcipem i polotem.

Dziwię się, że ten audiobook z ebookiem z 2015 roku ma tak niewielu słuchaczy. Jak dobrze, że zostały po ks. Kaczkowskim te nagrania! Rekolekcje ks. Jana na temat pomagania i nie tylko. Dowcipnie, a jednocześnie wnikliwie tłumaczy znane fragmenty Ewangelii i zwraca uwagę na aspekty, których jeszcze żaden z kaznodziei, jakich w moim długim życiu spotkałam, nie zauważył. Jaka szkoda, że ks. Kaczkowski odszedł i już nic więcej nam nie wytłumaczy z Pisma św. Dodatkowo odsyłam zainteresowanych do recenzji czytelniczki Książkowo_czyta – lepiej nie potrafilabym tego audiobooka opisać.

Do słuchania w każdym czasie.
Ogromnie polecam!

Inteligentnie, czasem zabawnie, o ważnych sprawach. Cytując Kazimierza Pawlaka: "mądrego to i przyjemnie posłuchać".

Po prostu petarda! Jak ktoś lubi x.Kaczkowskiego to polecam, a jak nie lubi, niech spróbuje.

Bardzo mądre słowa i duźy dystans. Szacunek

Bardzo mądre słowa i duźy dystans. Szacunek

W jednej z części słyszymy że autor nie wierzy instytucjonalnemu kościołowi. Ale bardzo wierzy w Boga. Tym mnie ujął.

1931

Rekolekcje wygłoszone przez księdza Jana na temat pomagania. Czy i komu pomagać. Mądre, pełne humoru, choć często dosadne słowa, które nie wszystkim mogą się spodobać. Jednak akurat tym ksiądz Kaczkowski się nie przejmował. Jak mówił, już nie. No właśnie. Już nie musi przejmować się ludzkimi opiniami. "Po owocach ich poznacie". Polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Osoby ks. Jana Kaczkowskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Pod koniec roku 2015 we współpracy z Wydawnictwem RTCK, pod nieco przekornym tytułem „Samarytanin, kapelusznice i kot..” ukazał się audiobook, w którym ks. Jan we właściwy sobie, czyli z jednej strony bezkompromisowo, z drugiej natomiast z ogromną dozą poczucia humoru oraz zdrowego dystansu do siebie i świata poruszył wiele ważnych, a niekiedy również kontrowersyjnych tematów.

Z słuchowiska dowiadujemy się między innym jak pomagać? Kim są tajemnicze kapelusznice? Czy też dlaczego ks. Jan nie lubił kotów? etc

Mamy możliwość wysłuchania wielu pouczających, a jednocześnie nietchnących przesadną patetycznością wypowiedzi, które bez wątpienia dają do myślenia oraz całego mnóstwo anegdot i wydarzeń z życia autora, które również stają się kanwą do tego, aby skierować do czytelnika/słuchacza różnorodny przekaz.

Mnie osobiście pośród wielu bardzo interesujących treści zawartych w tym audiobook’u bardzo mocno zapadła w pamięć idealnie przełożona na współczesne realia Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (ŁK, 10, 30 - 37). Jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego to polecam wysłuchać słów ks. Jana.

Dodatkowym smaczkiem publikacji jest dołączona do niej książeczka, która zawiera kilka refleksji pani Renaty Bobrowskiej - przedstawicielki Wydawnictwa RTCK – która miała przyjemność przeprowadzić z ks. Janem niniejszą rozmowę o życiu, śmierci, pomaganiu i bardzo wielu innych istotnych kwestiach.

Mimo, iż ks. Jana Kaczkowskiego nie ma już fizycznie pośród nas to spuścizna, jaką po sobie zostawił w postaci pisanej czy mówionej, z którą nadal mamy do czynienia na wielu polach pozostanie z nami i miejmy nadzieje także w nas na bardzo długo.

Pamiętajmy również o dziele życia ks. Jana, jakim jest Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio .

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu RTCK.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

• Audiobooki
  • Storytel

Dodaj cytat z książki Samarytanin, kapelusznice i kot, czyli jak skutecznie pomagać?