Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego a Żołnierze Wyklęci

Zysk i S-ka
Armia Krajowa PRL Historia Polski Żołnierze Wyklęci
historia
Armia Krajowa PRL Historia Polski Żołnierze Wyklęci

Włos się na głowie jeży z wrażenia, jakie wywołuje lektura tej wyjątkowej pod każdym względem publikacji historycznej. Z racji objętości i wagi do końca wciąż daleko. Co nie zmienia faktu, że rośnie moja historyczna świadomość tego wszystkiego, co działo się w trakcie tzw. wyzwalania ziem polskich wolnych już od niemieckiego okupanta. Koszmar tworu Polski Lubelskiej,...

Książka szczegółowo opisująca powstawanie, organizację i szkolenie KBW, które były wojskiem wewnętrznym wzorowanym na sowieckim i zbrodniczym NKWD.
Dużo faktów, nazwisk. Kompleksowa monografia tej formacji.

Nic nie mam do tej książki ..warta przeczytania ,pokazuje obraz rzeczywistości
jaką pobrykali się codzienna ludność Polski i Polskich Żołnierzy.

Czerwony pulkownik o Niezlomnych.....ale naprawde dobra. Masa nazwisk,miejsc...Przez to dosc monotonna w czytaniu niestety. Cos dla smakoszy tematu i detali

Osobiście książka rewelacyjna, szkoda że autor co rusz wstawia swoje odczucia, nie patrząc na prawdę historyczną. Daję 6/10

Dyskusje

• Historia