A Companion to the Roman Army

historia
angielski
starożytny Rzym legiony imperium armia wojna

Na półkach: , , , , ,

Dla historyków zajmujących się legionami rzymski ta książka to prawdziwe El Dorado. Opisuje niemal wszystkie aspekty wojskowości największego (a na pewno najtrwalszego) imperium w dziejach Europy, nie tylko tak oczywiste jak taktyka czy uzbrojenie, ale również zarobki, logistykę, szanse na zrobienie kariery, propagandę, religijność żołnierzy, długość ich życia, ich...

• Historia wojskowości
  • Historia