War in The Hellenistic World: A Social and Cultural History

historia
angielski
starożytność wojna Grecja kultura

Na półkach: , , , ,

Jedno z najważniejszych opracowań dotyczących wojskowości hellenistycznej. Autor spojrzał jednak na wojnę z innej perspektywy, niż większość historyków. Nie jest to historia zwycięskich (i przegranych) królów, wielkich bitew, spektakularnych manewrów i kompromitujących porażek. Nie jest to też książka o kosztach wojny, uzbrojeniu, formacjach, ani strukturze społecznej armii...

• Naukowe, nawet bardzo
  • Historia