Armia Konna i inne opowiadania

Izaak Babel Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Arcydzieła Literatury Rosyjskiej literatura piękna
9788328204270
Hachette Polska
literatura piękna
9788328204270
Arcydzieła Literatury Rosyjskiej

Niełatwa literatura.

Babel zapisał świat nieznany - świat wojny. Opowiadania przesycone są opisem okrucieństwa, chaosu, nędzy, wycieńczenia wszystkich stron, zniszczenia i biedy. Mnóstwo opisów walki, które zmęczą niejednego konesera literatury wojennej.

Pomimo, iż opowiadania Konarmii są bardzo trudne w odbiorze, czyta się z zaciekawieniem. Intrygujące jest spojrzenie...

Z szacunku do autora, jak i do jego przeżyć, które to opisał w niniejszych opowiadaniach oraz dzienniku, przeczytałam co do jednej strony, lecz prawda jest taka, iż zajęło mi to kilka miesięcy (jedno opowiadanie na dzień).
Zbyt dużo okrucieństwa, opisów zamęczanych koni, styl pisania nienajłatwiejszy; opowiadania króciutkie w formie epizodów i w związku z tym brak ciągu...

• Rosja
  • Czekają na przeczytanie