Vendetta

Okładka książki Vendetta
Catherine Doyle Wydawnictwo: Chicken House Cykl: Blood for Blood (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2015-02-24
angielski
9781909489813
mafia zemsta miłość

Przeczytałam już jakiś czas temu całą trylogię a teraz zrobiłam powtórkę i muszę przyznać, że pierwsza część jest najsłabsza. Początek był bardzo bardzo niemrawy i wręcz nudny. Sophie jako główna bohaterka była dosyć nieciekawa a jej relacja z Nico bardzo powierzchowna. Za to bardzo spodobała mi się Millie (i później na przestrzeni wszystkich 3 części stała się ulubioną bohaterką :P). Jeśli chodzi o braci Falcone to myślę, że wszyscy oprócz Luci mieli naprawdę dużo za głową, nie wiem czy chodzi o samą mafijną rodzinę, czy po prostu ich charaktery były trochę zjechane. Najmniej polubiłam Nico - wydawał mi się sztuczny i stworzony na siłę, w dodatku jego "związek" z Sophie nie opierał się właściwie na niczym. Dopiero gdzieś w połowie książki cała historia zaczęła nabierać rumieńców, a Valentino jako brat bliźniak i szef rodziny wydał mi się naprawdę interesujący. Trochę zepsuł wrażenie na koniec zlecając zabicie Soph, ale nadal uważam, że on i Luca tworzą całkiem fajny duet. Książka nie zachwyciła realizmem (chociaż kto tam wie co się dzieje w prawdziwej mafii), ale przyjemnie się ją czytało.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam książki o mafii, zwłaszcza jeśli radykalnie zmieniają życie bohaterów. Sophie była sobie spokojną nastolatką z brzemieniem, które na niej ciążyło, mianowicie jej ojciec siedział w więzieniu za zabójstwo. Jednak kiedy po sąsiedzku wprowadza się pięciu seksownych braci, jej życie radykalnie się zmienia. Jeden z nich, Nico, zaczyna ją podrywać, jednak kiedy dowiadują się, kim jest, zaczynają traktować ją jak trędowatą. Nico zdradza jej, że jest powiązany krwią z rodziną mafijną, jest zabójcą mafii, a jej ojciec został zabity w porachunkach. Sophie dowiaduje się sporo na temat swojego ojca i wujka, a jej więzy krwi stawiają ją w ogromnym niebezpieczeństwie i może to przypłacić życiem. Jednak drugi z braci, Luca, jej pomaga i to dwukrotnie... Świetna, trzymająca miejscami w napięciu opowieść.

Pięcioro przystojnych braci wprowadza się do opuszczonej rezydencji, życie Sophie Gracewell nieodwracalnie się zmienia. Zaczyna zakochiwać się w Nicolim, ale sporo miesza jej w głowie drugi brat Luca lecz Sophie orientuje się, że oni nie są zwykłymi chłopcami, są bardzo niebezpiecznymi zabójcami i ona wpada do przestępczego świata rządzonego przez potężne rodziny. Kiedy mroczne sekrety chłopców zaczynają wychodzić na światło dzienne, Sophie staje również przed bolesną prawdą o swojej rodzinie, okazuje się,że nie jest to zwykła rodzina. Musi wybrać pomiędzy dwiema sprzecznymi dynastiami - tą, w którą się wrodziła i tą, w której się zakochuje.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Słyszałam, że pierwsza część jest najsłabsza. Jeśli tak, to z przyjemnością sięgnę po kolejne.

Dodaj cytat z książki Vendetta