Przebudzenie

Amber
2008-01-01
Edyta Jaczewska

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

Okładka książki Uciekinier Julie Plec, Lisa Jane Smith, Kevin Williamson, ghostwriter
Uciekinier Julie Plec, Lisa Ja...
Okładka książki Wakacje z piekła Libba Bray, Cassandra Clare, Claudia Gray, Maureen Johnson, Sarah Mlynowski
Wakacje z piekła Libba Bray, Cassand...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...

Dałam do przeczytanych, choć nie skończyłam. Po prostu nie dałam rady. Zatrzymałam się w połowie "walki" i NIC ciekawego się nie zdarzyło. Odłożyłam i już nie planuję po nią sięgać. Brak słów. Skąd to wielkie szaleństwo wokół tego czytadełka?

Zdecydowanie polecam. :)

Zdecydowanie polecam. :)

Książka nie odzwierciedla magii serialu, ale i tak mi się podobała. Była naprawdę miłą lekturą. ;)

mimo, że historia z książki nie dorównuje moim zdaniem serialowi w którym kilka tak istotnych w sumie zmian wpłynęło tylko na korzyść całej historii oceniam całość jako dobrą. książka wciąga ale polecam głównie fanom wampirów i tego typu literatury.

Za namową koleżanki postanowiłam przeczytać tą książkę, ale się zawiodłam. 1 część (przebudzenie) naprawdę zrobiło niezłe wrażenie. Ale potem było już tylko gorzej. Wiem, wybredna się zrobiłam :))

Nie mogę przebić się przez ten styl pisania ,przypomina mi kolejny odcinek "Mody na sukces".... serial dużo bardzej przypadł mi do gustu . I oto kolejny przykład ,jak ze słabej książki udało się stworzyć serial na bardzo wysokim poziomie .

Szybko się ją czytało z rosnącym zaciekawieniem i chęcią poznania tajemnicy. Oczywiście standardowo dziewczyna + wampir i ktoś kto chce im przeszkodzić, w tym wypadku brat wampira (też oczywiście wampir). Na dodatek dziewczyna z przeszłości i tajemnicza groza. Dla takich, którzy to lubią emocje zapewnione.

Mam wrażenie, ze autorka z rozdziału na rozdział coraz bardziej się rozkręcała aleee.. jakiś taki niedosyt pozostał po niektórych scenach, jakoś tak nieporadnie czasem do niektórych wątków podchodziła i może nieco dziecinnie. Chyba nie zawsze "płynnie" utrzymywała atmosferę. Czasem jakby "ucinała ją nożem". Trudno mi to określić mam mieszane uczucia co do jej stylu pisania.. i jeszcze takie zdania jak to "Elena , drżąc z zimna i niepokoju, usiadła na tylnym siedzeniu.." Z niepokoju jeszcze ok ale wampir trzęsący się z zimna? jakoś mi to nie pasuje :) Cóż.. wola autorki :)

Książkę miło się czyta, ale bez większego szału. Osobiście wolę serial. :)

Książkę miło się czyta, ale bez większego szału. Osobiście wolę serial. :)

Trudne do przebrnięcia i serial zdecydowanie lepszy, chyba dlatego, że niewiele z książką ma wspólnego.

• 2010
  • 2011