Drzewo życia. Tom pierwszy. Rok 1939

Okładka książki Drzewo życia. Tom pierwszy. Rok 1939 Chava Rosenfarb
Okładka książki Drzewo życia. Tom pierwszy. Rok 1939
Chava Rosenfarb Wydawnictwo: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana biografia, autobiografia, pamiętnik
Der boim fun lebn
Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
2015-01-01
2015-01-01
Joanna Lisek, Magdalena Ruta
Łódź getto litzmannstadt

„Drzewo życia” - To dzieło o wielokulturowej Łodzi , które po raz pierwszy zostało wydane w 1972 roku i składa się z trzech tomów. Pierwsze "Drzewo życia" obejmuje okres do wybuchu II wojny światowej. Autorka opisuje wydarzenia jakie się dzieją w Łodzi w przededniu w i w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Łódzcy Żydzi są poddawani ekstremalnym warunkom życia. Dotychczasowe codzienne życie zmienia się w koszmar.

Epicka panorama żydowskiej Łodzi w przededniu II wojny światowej ..Bogactwo postaci, zróżnicowanych religijnie, politycznie, majątkowo, charakterologicznie. Coś pomiędzy" Ziemią obiecaną: Reymonta a "Braćmi Aszkenazy" Israela Joshui Singera. Bogata, esencjonalna proza, przynosząca mnóstwo nowych wiadomości i szczegółów, nawet dla znawców tematu.

Wspaniała ksiażka. Źródło wielkiej wiedzy nie tylko dla mieszkańców Łodzi. Bardzo przyjemnie się czytało.

• Łódź
  • Przeczytane 2017
  • Izraelskie i o tematyce żydowskiej
  • Tematycznie: II wojna światowa/obozy/holocaust/Żydzi/AK
  • W mojej biblioteczce