O cywilizację łacińską

Dom Wydawniczy ''Ostoja''
Polityka kultura filozofia cywilizacja etyka historiozofia chrześcijaństwo
filozofia, etyka
Polityka kultura filozofia cywilizacja etyka historiozofia chrześcijaństwo

Krótki zbiór esejów postulujących cywilizację łacińską i porównujących jej założenia (oparte o quincunx) do stwierdzonych indukcyjnie innych cywilizacji. Książeczka wymaga wstępnego przygotowania

Polecam.

Zbiór artykułów zagorzałego antybolszewika i narodowca. Koneczny jest bezkompromisowy, stawia odważne tezy i stara się je bronić opierając na literaturze. Warto przeczytać choćby dla przeciwstawienia swoich pogląd z innymi, ponieważ Koneczny zmusza do myślenia, a to zawsze rozwija.

Ostatni rozdział najciekawszy

Tematyka zawarta w broszurze oscyluje wokół zagadnień cywilizacyjnych opartych o koncepcje autora. Fundamentem oraz nośnikiem cywilizacji europejskiej (łacińskiej) w myśli Konecznego jest katolicyzm wraz z jego poczuciem etyki, moralności oraz ukutym przez autora pojęciu pieciomianu bytu człowieczego zwanym jako „Quincunx”. W rozdziale „Rozmnożenie bolszewizmu” autor...

• Historia
  • Nie posiadam
  • Zielony
  • 2017
  • Idea
  • Posiadam - do przeczytania
  • 2021

Dodaj cytat z książki O cywilizację łacińską