Wiedźmin. Droga bez powrotu

Bogusław PolchAndrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin (tom 1) komiksy 48 str.
2015-02-22

Ringier Axel Springer Polska
komiksy
fantastyka

Porównaj ceny i

Fajna, psychodeliczna i klasyczna kreska i wciągająca historia. Z jednej strony wierna opowiadaniu, z drugiej rozszerzająca wątki i ściślej budująca świat wiedźmina.

Przeczytane z nostalgii do Wiedźmina. Chyba nie jestem fanką komiksów bo oprócz końcówki historia mnie nie zaciekawiła i wydawała się w niektórych momentach kompletnie nie jasna.

Opinia dotyczy całego cyklu.
Klasyka polskiego komiksu.
Przeczytane ponownie po 20 latach.
Plusy:
- wydanie poprawione robi jeszcze większe wrażenie;
- intrygujący powrót do przeszłości, odczucia może mniejsze, ale pozytywne;
- specyficzny klimat, który po prostu trzeba polubić;
- ciekawe wątki z życia Geralta z Rivii, które zostały przedstawione tylko w komiksowej formie...

No cóż... oryginał najlepszy.

Jak Polch zarżnął wiedźmina. part 1

To moje pierwsze spotkanie z uniwersum Wiedźmina i muszę powiedzieć, że szału nie ma. Ale konkretnie — historia, mimo że dosyć spójna, to nie do końca przekazana w zrozumiały sposób. Niektóre szczegóły musiałam sprawdzać na Wikipedii, czy na pewno dobrze wszystko zrozumiałam.
Trudno mówić o rozbudowanych charakterach postaci, bo mamy tylko dwoje głównych bohaterów, reszta...

Polecam!

O ile darzę dość dużą sympatią książkowe, jak i growe przygody Geralta tak ten komiks jakoś niespecjalnie zrobił na mnie wrażenie.

Pierwsze co się może rzucić w oczy to fakt, że postaci Geralta jest tu naprawdę niewiele, ale szczerze nie przeszkadzało to w żadnym stopniu w lekturze. Zamiast tego dostajemy historie Korina i Visenny. Czy jest ona ciekawa? Szczerze to tak...

Niestety nie jest to uczta dla oka, a i dialogi mogłyby być lepsze..miałem wrażenie, że mam w rękach szkic, a nie już ukończone dzieło, zabrakło dopracowania..Pomysł na zakończenie bardzo dobry, ale wizualnie mogłoby być lepiej..

Rysunki archaiczne, narracja bez szaleństw, fabularnie jest to zaadaptowanie opowiadania Sapka do innego medium. Nie czuję się zachęcony do kupowania kolejnych części czy integrala.

• Komiksy
  • Komiks