Podarunek z Teksasu

Okładka książki Podarunek z Teksasu Max Bilski
Okładka książki Podarunek z Teksasu
Max Bilski Wydawnictwo: Videograf Cykl: Podróże ze śmiercią (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Podróże ze śmiercią (tom 5)
Videograf
2016-07-02
2016-07-02
kryminał literatura polska

No tak…takie akcje to tylko w wykonaniu Joanny są możliwe – wystarczyła jedna jedyna wyprawa do sklepu i bach, Joanna wraca do domu z trupem. Trupem, który spadł na jej samochód na autostradzie i w dodatku jak niespodziewanie się pojawił, tak szybko zniknął. Takie atrakcje tylko w Teksasie. Bo Michał i Joanna aż za ocean się wybyli. W odwiedziny do poznanej w Internetach Amerykanki polskiego pochodzenia. I oczywiście bez nieboszczyka podróż byłaby nieważna.

Naturalnie wszystko się koncertowo gmatwa, a ich gospodyni, Emily, jest w samym centrum niefortunnych zdarzeń. Michał co prawda broni się rękami i nogami przed wchodzeniem w rolę detektywa, ale jak Joanna się na coś uprze, to nie ma bata. Rękawki trzeba zakasać i do roboty. A tu byli mężowie, potencjalni kochankowie i ekologia.

Związek Michała i Joanny nadal na wyzłośliwianiu się jest oparty. Joanna nadal bez aparatu żyć nie może, a Michał osiąga szczyty zblazowania, tym razem jako detektyw…Bo już teraz oficjalnie ma się za detektywa. „Podarunek z Teksasu” to kolejna lekka pozycja, przydatna gdy chce się nudę zabić jak najmniejszym nakładem energii.

ciekawy klimat jak ktoś lubi Texas, książka łatwa i lekka

ciekawy klimat jak ktoś lubi Texas, książka łatwa i lekka

Zacząłem słuchanie audiobooka i niestety po 60 kilometrach musiałem wyłączyć. Owszem lektor dobry.
Niestety tekst nie zawiera w sobie prawdy. Ktoś kiedyś napisał ,że książka musi zawierać prawdę w sensie : wiarygodność postaci, tła, wypowiedzi. Może to dlatego ,że nie znam poprzednich tomów ale wszystko wydawało się sztuczne,tak niewiarygodne, że aż rażące....
Jakieś bzdury i dorastający synowie, którzy wytrzymują audiobooka Chmielewskiej się zbuntowali. Mieli rację.

Jakieś...

Historyjka z wąteczkiem kryminalnym pod postacią 1 trupa. Łatwo przyswajalna. Rzecz dzieje się w egzotycznym plenerach teksańskich, dzięki czemu opowieść zdominowana jest przez duże kolty i równie duże kapelusze.
Nie byłam w stanie przeczytać, ale w audiobooku w interpretacji p. Rocha Siemianowskiego urokliwa.

Świetna ta pozycja, uśmiałam się co niemiara. Jeden z najlepszych audiobooków, jakie miałam przyjemność słuchać i cieszę się, że pozycji patronuję medialnie. Od czasu do czasu przyda się dawka zdrowego humoru, okraszonego komedią pomyłek i dziwnych zbiegów okoliczności. Muszę przyznać, że Max Bilski zrobił to znakomicie, a Roch Siemianowski dopełnił całego uroku i szyku tej opowieści.

Joanna jest szczęśliwą mężatką, pracuje jako reportażystka, jej nieodłącznym towarzyszem jest aparat fotograficzny i... pech, który przykleił się do kobiety jak mucha do miodu. Michał, mąż Joanny to chodzący pedant, racjonalista, który życie bierze z całą jego odpowiedzialnością i ekwipunkiem. Przy charyzmatycznej duszy artysty swojej żony, Michał na nudę i brak zajęcia nie narzeka. Poza pracą bowiem, uwielbia rozwiązywać tajemnicze zagadki. Kiedy Joanna przez media społecznościowe poznaje Emily, Teksankę polskiego pochodzenia, która zaprasza nową znajomą wraz z mężem na spędzenie wakacji właśnie w Teksasie, Michał podskórnie przeczuwa, że kłopoty zaczną się bardzo szybko. I wcale się nie mylił. Już pierwszego dnia po przylocie, Joanna wracając z zakupów, na przyczepce vana Emily przywozi... trupa. Od tego momentu zacznie się seria tajemniczych wypadków, spotkań, a nawet przypadkowych odkryć. Szybko okaże się też, że owym trupem jest znajomy Emily, a wszelkie poszlaki wskazujące na zabójstwo prowadzą do jej byłego męża. Jednak... czy to nie aby za proste i szybkie rozwiązanie?

Autor znakomicie nakreślił sylwetki swoich bohaterów, którzy są od siebie różni charakterami i poglądami, ale łączy ich jedno – niesztampowość. Jeszcze nigdy nie uśmiałam się tak, jak podczas słuchania tej świetnie napisanej książki. Tutaj jest i gra emocji, i dobry humor, i zagadkowe śledztwo, a nawet tajemnicze zbiegi okoliczności. Tłem społecznym jest współczesny Teksas i ich żywa, tkwiąca w pewnych stereotypach i podejściu do życia kultura. Dzięki autorowi poznajemy chociaż jej odrobinę. Skorumpowaną policję, dążenie wielkich korporacji do pieniędzy, majątków. A w tym wszystkim zwariowani mieszkańcy willi, w której pomieszkują Zawadzcy.

Nie byłoby świetnego odbioru książki, gdyby nie znakomita interpretacja Rocha Siemianowskiego. Lektor idealnie oddziela opisy od dialogów, dokładając do tego dystans i specyficzne poczucie humoru oraz barwę głosu, którą dostosowuje do każdego z bohaterów.

Fabuła zaskakuje swoją ekspresją, aktywnością i płynnością, a autor tylko pozornie podstawiam nam pod nos proste rozwiązania, bo za każdym razem wynika z niej coś zupełnie innego, nieprzewidywalnego.

Szczerze poleca

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2 lipca 2016
Liczba stron: 208
„- Bo ja ciągle nie mogę pojąc, czemu ktoś skradł te zwłoki.”
„Podarunek z Teksasu” jest piątym tomem serii „Podróże ze Śmiercią” .
Małżeństwo Zawadzkich w ferworze spowodowanym wyjazdem do USA, wpadają w koszmarną serię pomyłek. Już pierwszego dnia za sprawą pechowej sytuacji, której udziałem padła Joanna, żona Michała, stają się podejrzanymi. Podczas jazdy autostradą na kobietę spada umarlak.
„- Nie masz argumentów, co? No tak, lepiej milczeć. Tyle w tobie czułości, co w opakowaniu po batoniku.”
Mimo, że „Podarunek z Teksasu” jest piątym tomem serii „Podróże ze Śmiercią”, to ta książka jest moją pierwszą stycznością z tym autorem. Nie wiem, jak w porównaniu do tej mają się poprzednie części, ale tę uznaję za naprawdę dobrą.
Jest to lekka i wciągająca powieść, której humor czaruje i może nie wywołuje salw śmiechu, ale gwarantuje wypełznięcie uśmiechu na usta. Byłam zupełnie zauroczona zabawnymi tomami, którymi rozbrzmiewały opisywane sytuacje. Książka może nie jest wciągająca na tyle, żeby się od niej nie oderwać, jednak zaciekawia tym jak dalej potoczy się wyczekiwany wyjazd pary, na który tyle odkładali.
Autor wykreował fantastycznie barwnych bohaterów. Nietuzinkowe i specyficzne postacie, z których każda na swój sposób jest wyrazista.
Myślę, że nie będzie to moje ostatnie spotkanie z Joanną i Michałem.

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2 lipca 2016
Liczba stron: 208
„- Bo ja ciągle nie mogę pojąc, czemu ktoś skradł te zwłoki.”
„Podarunek z Teksasu” jest piątym tomem serii „Podróże ze Śmiercią” .

Podarunek z Teksasu to kolejna świetna książka, która wyszła spod pióra Maxa Bilskiego. Może nie jest to górnolotna lektura, jednak lekka, przyjemna i przede wszystkim zabawna. Zapewniam, że to idealna pozycja na ciepłe wakacyjne wieczory. Przy tej książce idealnie odpoczniecie po ciężkim dniu. Polecam!

Całość: http://www.kraina-ksiazka-zwana.pl/2017/08/podarunek-z-teksasu-mak-bilski-patronat.html

Całość:...

Zapraszam do zapoznania się z przedpremierową recenzją powieści ^_^

Zapraszam do zapoznania się z przedpremierową recenzją powieści ^_^

2087

Sympatyczny lekki kryminał.Polecam!

Sympatyczny lekki kryminał.Polecam!

Trzeba przeczytać złą literaturę, żeby wiedzieć, że dobra jest dobra.

Trzeba przeczytać złą literaturę, żeby wiedzieć, że dobra jest dobra.

• Audiobooki
  • Recenzje 2017