Zimową nocą

9788327619990
Krzysztof Dworak, Monika Krasucka

Okładka książki Żona dla milionera Julianna Morris, Diana Palmer, Lee Wilkinson
Ocena 6,0
Żona dla milio... Julianna Morris, Di...
Okładka książki Utracone wspomnienia Judith McWilliams, Diana Palmer, Charlene Sands
Ocena 6,7
Utracone wspom... Judith McWilliams, ...

Uwielbiam krótkie, miłosne historie z lekkim dramatem, ale zawsze mi czegoś brakuje. Myślę, ze tych dodatkowych minut, godzin, które mogę poświęcić bohaterom. Mam tak zawsze kiedy czytam książki Diany Palmer, ale przyznaje że przedstawione w tej książce historie mnie urzekły, zwłaszcza "W sercu gór".

Bardzo fajna książka. 2 w 1 jak to mówią. Szybko się ją czyta. W zasadzie pochlonelam ja w jeden dzien. Diana Palmer ma lekkie pioro. Polecam

Najlepszy prezent przeczytałam teraz - książka nawet może być, jest prosta, wątek tak naprawdę może i z pomysłem, ale taki troszkę nudnawy. Zaczęło się rozkręcać i koniec. Wszystko szybko poszło aż zbyt szybko.

W sercu gór czytałam dawno temu. Była o wiele ciekawsza. Niestety czasami w 150 stronach trudno zrobić opowieść, która będzie ciekawa i będzie nas zachęcać.

Z tych dwóch opowiadań lepiej przeczytać W sercu gór.

Z...

Dawno już nie miałam czasu przeczytać żadnej fajnej książki . W okresie Świąt zapragnęłam zrelaksować się przy jakieś lekkiej i przyjemnej lekturze . Padło na "Zimową nocą " autorstwa Diany Palmer . Wcześniej miałam okazję czytać tylko jedną książkę tej autorki " Jak ogień i woda 'i pamiętam że , podobała mi się .

"Zimową nocą 'zawiera dwie historię miłosne , których akcja rozgrywa się w zimę .

Pierwsza z historii " Najlepszy prezent " opowiada o Millie i Tonym .
Millie jest sympatyczną i miła zwykłą młodą kobietą . Na ogół jest przez wszystkich lubiana i pracuje w bibliotece . Pragnie w życiu spokoju . Jednak mimo to , pada ofiarą prześladowania . Jej natrętny adorator osaczał ją przez wiele miesięcy i maltretował , a także groził kobiecie ,że pożałuje . Wydawać by się mogło ,ze samobójstwo stalkera oznacza koniec dramatu młodej kobiety , jednak nic bardziej mylnego . Okazuje się , że zlecono zabójstwo Millie . Jej ochronny podejmuje się Tony , agent rządowy , w którym od lat Millie jest zakochana , ale on nigdy jej nie dostrzegał .

Opowiadanie było bardzo przyjemne , chociaż przewidywalne dość i schematyczne . Jednak jak dla mnie miało swój urok .

"W sercu gór " opowiada historię słodkiej i uroczej piosenkarki . Amanda Corrie Callaway jest wokalistką niezwykle popularnej grupy rockowej Desperado . Amanda przeżyła niedawno na koncercie traumę , w wyniku której miała problemy z głosem . Nie ma ochoty wrócić na scenę . Postanawia dojść do siebie w górskiej chacie na odludziu . Liczy że , tam odnajdzie spokój i równowagę . Jednak od początku Amanda popada w konflikt z sąsiadem Quinnem Suttonem . Ma zamiar trzymać się z daleka od niego . Jednak szalejąca śnieżna burza sprawia ,że musi zamieszkać właśnie w domu znienawidzonego i gburowatego sąsiada . Jak to mówią od nienawiści do miłości jeden krok, Wydaje się ,że nie ma bardziej niedobranej od siebie pary , ale czy na pewno ?
Jakaś siła przyciąga te dwójkę do siebie . Ale Amanda nosi w sobie strach przed mężczyznami z powodu traumy z dzieciństwa , jak i Quinn nie znosi kobiet . Jednak piękna blondynka porusza w zimnym wydawać by się mogło mężczyżnie czułą stronę . Czy te dwa światy mają szanse złączyć się w jedną rzeczywistość ?

Drugie opowiadanie "W sercu gór "dużo bardziej mi się podobało . Było dłuższe , bardziej dopracowane , a bohaterowie mniej schematyczni . Bardzo polubiłam postać Amandy . Chyba to anioł a nie kobieta ;W większości książek główni bohaterowie to doświadczeni kobieciarze , którzy bez problemu potrafią poderwać każdą kobietę . Więc muszę przyznać ,że postać Quinna i jego sekret przyjemnie mnie zaskoczyły . Tak , też na świecie są tacy faceci ; Brawo za poruszenie tego przez autorkę .

Książka idealna na czas świąteczny i zimowe wieczory , z ciepła herbatą czy czekoladą . Przedstawione historie są dość przewidywalne , ale w końcu taki gatunek , lecz dobrze napisane , przyjemne , słodkie , urocze i pełne magii . Takie bajki dla dorosłych . Naprawdę polecam . Fanki romansów powinny być zachwycone .

"Zimową nocą 'zawiera dwie historię miłosne , których...

Moje kolejne spotkanie z twórczością Palmer mogę zaliczyć do raczej przyjemnych. Mamy tu dwie historie, chociaż nie są aż tak dobre jak inne, które miałam już okazję przeczytać. Chociaż czuję lekki niedosyt, ponieważ wydają się być troszkę naciągane, naiwne, a dreszczyk emocji słabo wypada na ogólnym tle. Całość mocno przewidywalna.

Pierwsza pozycja z dosłownie leciutką "akcją", druga z kolei z niedoświadczonym w kwestiach damsko-męskich farmerem ;) Aż dziw, że autorka zaryzykowała i odeszła od swojego typowego schematu i znaku rozpoznawczego czyli kobiecej, niewinnej, dziewiczej bohaterki. ;) Tu mamy takiego i to w miarę już dojrzałego mężczyznę. ;) Ale więcej dowiecie się kiedy zdecydujecie się sięgnąć po ten tytuł.

Książka ta może nieco rozczarować miłośników autorki. Według mnie jest po prostu gorsza od tych, które miałam już okazję przeczytać. Taka nieco wyprana z akcji czy mocnych emocji. Ale cóż, tak czasami bywa z kobiecą literaturą typu romans/harlequin, może akurat Wam przypadnie do gustu. Dla samego relaksu np. podczas choroby myślę, że będzie się nadawać.

Pierwsza pozycja z dosłownie leciutką...

Książka bardzo mi odpowiadała, na oknem dziś pierwszy śnieg, choć mamy dopiero 11-stego listopada, ładna okładka: dwie bezpretensjonalne czerwone filiżanki z kakao, z sercami utworzonymi z piany. Dość spora czcionka, jak lubię.

2 opowiadanka. Nie jest to literatura najwyższych lotów i nie wciąga specjalnie, łatwo można przewidzieć ciąg dalszy. Jednak na odmóżdżenie po ciężkim dniu tuż przed zaśnięciem nie najgorsza. :-)

Słaba opowieść - romans. Dla mnie szkoda czasu.

Słaba opowieść - romans. Dla mnie szkoda czasu.

Zdecydowanie zbyt krótkie opowiadanie, szczególnie pierwsze. Dość przewidywalne, szkoda ze każda opowieść nie jest rozbudowaną osobna książką.

Dwa opowiadania. Całkiem niezłe romansidełko :)

Dwa opowiadania. Całkiem niezłe romansidełko :)

Dodaj cytat z książki Zimową nocą