Przebudzenie Pełni

Okładka książki Przebudzenie Pełni Tui T. Sutherland
Okładka książki Przebudzenie Pełni
Tui T. Sutherland Wydawnictwo: Mag Cykl: Skrzydła ognia (tom 6) fantasy, science fiction
Skrzydła ognia (tom 6)
Wings of Fire Book Six: Moon Rising
Mag
2019-05-24
2019-05-24
Małgorzata Strzelec
wing of fire dragon

Trochę obawiałam się tej książki, bo czysto teoretycznie na poprzednim tomie można by historię zakończyć. Bałam się, że Tui zepsuje tak dobrą historię i bałam się tego, co zastanę. Ale wiecie co? To moja druga ulubiona książka z tej serii!

Pełnia jest naprawdę cudowną smoczycą i jej historia jest o niebo lepsza, niż historia Gwiezdnego Lotnika. Lubię go, ale w porównaniu z Pełnią jest taką trochę ciamajdką i dopiero teraz odczuwam satysfakcję, czytając o Nocoskrzydłych. I naprawdę zaczęłam lubić te smoki. Podoba mi się, co Tui tu zrobiła i jak wysuwa je na prowadzenie, co każe mi się tylko domyślać, o czy będą następne tomy i naprawdę nie mogę się doczekać! Boże, gdyby takie Nocoskrzydłe były od początku, to ta historia mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej.

Jestem pod wrażeniem kreatywności w wymyślaniu imion i konsekwencji, bo każde z nich pasuje do gatunku i już po samym imieniu jesteśmy w stanie niemal ze stu procentowym trafieniem dopasować smoka.

To czas, żeby oddać prowadzenie nowemu pokoleniu, czas nowych smoków, czas nowych przygód. Ja czuję, że będzie to czas dobry, a nowe smoki, nieograniczone brakiem wiedzy i Szponami Pokoju mogą przeżyć naprawdę niezłe przygody. Pomysł ze szkołą? Niezły, ale czegoś tu brakuje, a mam wrażenie, że będzie ona raczej tłem. Pradawny smok, który budzi mi się po dwóch tysiącach lat i nie wiadomo jakie ma zamiary? Choć nie pamiętam jego imienia, to jestem go cholernie ciekawa i mam nadzieję, że trochę namiesza.

Niestety póki co to ostatni tom wydany po polsku i pozostaje mi bardzo (nie)cierpliwie czekać.

Na półkach: , , , , , , ,

I książka skończona, w dniu premiery. Jak dla mnie druga najlepsza pozycja od Tui (1 to Darkstalker). Bardzo lubię Moon, nie da się jej nie lubić. Jest taka urocza, niewinna. Miała trudne dzieciństwo i potężny dar. Bardzo żałuje ze jej matka tak krótko wystąpiła na kartkach książki. Chciałbym lepiej ją poznać. Jak opiekowała się Moon.. itd itd. Ledwo co się pojawiła, a już ją pokochałem tak jak Moon.

Jako ze książkę czytałem dość dawno temu i po angielsku to po przeczytaniu jej po polsku kilka ciekawych... refleksji mi do głowy przyszło. I ogólnie zaciekawienia bardziej światem bohaterów.

Potężny Szpon opowiada naszej Moon (w dużym skrócie) jak wygląda typowa lekcja Nocoskrzydłego spoczęcia na wulkanie.

"Na lekcjach [...] Jak kłamać, jak stworzyć przekonująca przepowiednię, jak robić wrażenie, jakby czytało się w czyiś myślach. Wszystko to cię ominęło."

Chciałbym bardzo zobaczyć, jak to wszystko wyglądało, bardziej zagłębić się w tą część życia Nocoskrzydłych, typowego Nocoskrzydłego smoczęcia. Bo aktualnie każdego Nocoskrzydłego, jakiego poznajemy głębiej, jest... wyrzutkiem, nie jest bardzo przywiązany do plemienia. Owa Moon, Lotnik, Profetka, nawet Skrytobójca. Co prawda jest jeszcze 1 tom wingleta z siostrą Lotnika, ale w nim nie ma nic takiego.

Zauważyłem też jedną rzecz, którą wcześniej nie widziałem. Żółw jest hipokrytą. Skrywa ogromny sekret i nie chciałby, aby ujrzał on światło dziennie, a bez żadnego problemu wyjawia wszystkim sekret Moon. Może nie dosłownie wyjawia, ale bardzo mocno się do tego przyczynił.

To najlepsza książka z serri ,,Skrzydła Ognia''( na razie).
Akcja jest cały czas i trzyma do ostatnich stron. Polecam!

To najlepsza książka z serri ,,Skrzydła Ognia''( na razie).
Akcja jest cały czas i trzyma do ostatnich stron. Polecam!

2079

Bardzo dobra kontynuacja serii.
Mam cichą nadzieję, że nie będzie niewinnego powtórzenia schematu.

Bardzo dobra kontynuacja serii.
Mam cichą nadzieję, że nie będzie niewinnego powtórzenia schematu.

wspaniała rozrywka

wspaniała rozrywka