Eugeniusz Bodo. Amant, śpiewak, idol

Okładka książki Polskie firmy rodzinne. Opowieść o sile tradycji Artur Krasicki, Anna Zasiadczyk
Polskie firmy ... Artur Krasicki, Ann...

Niby dużo ważnych informacji, bez zbędnego lania wody, ale także sporo nieścisłości i błędów. Autorka nie wie nawet kiedy skończył się XIX wiek.

Po odświeżeniu sobie serialu Bodo, postanowiłam przypomnieć sobie niektóre z biografii o Eugeniuszu bądź sięgnąć po zupełnie inne pozycje, których wcześniej nie przerobiłam.
Jeżeli chodzi o tę konkretną publikację, myślę, że mimo swoich 100 stron jest warta przeczytania. Powinny sięgnąć po nią osoby, których zainteresowała postać Eugeniusza, a nie chcą na stracie zostać przytłoczeni informacjami na jego temat. W środku znajdują się ciekawe zdjęcia z opisami, które z pewnością ubarwiają tę pozycję. Ode mnie mocne 9/10.

Z półeczki bookcrossingowej. Mała książeczka, ale ciekawie się ją czytało. Zaznacza wszystkie ważniejsze wydarzenia w życiu Bodo. Poza tym zawiera dużo zdjęć (choć przy jednym na stronie 53 jest błędny opis, że zdjęcie dotyczy filmu "Czy Lucyna to dziewczyna?", zdjęcie dotyczy filmu "Jego ekscelencja subiekt"). Wstrząsające jest zdjęcie Bodo zrobione w areszcie przez sowietów. Zresztą to co doprowadziło do jego śmierci, powinno spowodować w nas już dawno niechęć do tego, aby dawać Rosjanom prawo do decydowania o naszych obywatelach. Tak wiem, że Gienek miał szwajcarski paszport, ale to rząd Polski starał się wyciągnąć go z więzienia. Jest klika ciekawostek dla ludzi interesujących się przedwojennym kinem polskim. Książeczka może być dobrym wprowadzeniem przed przeczytaniem jakiejś obszerniejszej biografii Eugeniusza Bodo jednego z najulubieńszych polskich aktorów.

Niespełna 100-stronicowa, wydana na cienkim papierze książeczka. Autorka jedynie prześlizgnęła się po najciekawszych zagadnieniach - zresztą, nic dziwnego, biorąc pod uwagę objętość owego dzieła i dużą czcionkę. Plusem jest spora liczba zdjęć.
Jako dodatek do gazety - może być, ale jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany postacią Bodo, może poczuć się rozczarowany.

• 2017
  • 🏠 Posiadam