rozwiń zwiń

Dzieła wybrane t. I-II

Okładka książki Dzieła wybrane t. I-II
Franz Kafka Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka klasyków klasyka
klasyka
Biblioteka klasyków
Amerika, Sämtliche Erzählungen, Das Urteil, Forschungen eines Hundes, Brief an den Vater, Der Prozess, Das Schloss
Państwowy Instytut Wydawniczy
1994-01-01
1994-01-01
Lech Czyżewski, Roman Karst, Alfred Kowalkowski, Juliusz Kydryński, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Krzysztof Radziwiłł, Janusz Sukiennicki, Bruno Schulz, Kazimierz Truchanowski
literatura niemieckojęzyczna dzieła wybrane

Znakomite zestawienie w znakomitych tłumaczeniach między innymi Juliusza Kydryńskiego czy też Bruno Schulza. Jest do czego wracać.

Kafka - pisarz instytucja chciałoby się rzec ironicznie. Nie traćcie nadziei, Kafka w odpowiednich ilościach jest melancholijnie kojący na tyranię nowoczesności, którą nam przewidział. Jak myślicie, zaprzyjaźniłby się z Brunonem Schulzem? Widzę mgliste pokrewieństwo.

Dodaj cytat z książki Dzieła wybrane t. I-II