Dzieła wybrane t. I-II

Franz Kafka Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka klasyków klasyka
Amerika, Sämtliche Erzählungen, Das Urteil, Forschungen eines Hundes, Brief an den Vater, Der Prozess, Das Schloss
1994-01-01
Juliusz Kydryński, Lech Czyżewski, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Bruno Schulz, Krzysztof Radziwiłł, Kazimierz Truchanowski, Roman Karst, Janusz Sukiennicki, Alfred Kowalkowski
Państwowy Instytut Wydawniczy
literatura niemieckojęzyczna dzieła wybrane
klasyka
Biblioteka klasyków
literatura niemieckojęzyczna dzieła wybrane

Znakomite zestawienie w znakomitych tłumaczeniach między innymi Juliusza Kydryńskiego czy też Bruno Schulza. Jest do czego wracać.

Kafka - pisarz instytucja chciałoby się rzec ironicznie. Nie traćcie nadziei, Kafka w odpowiednich ilościach jest melancholijnie kojący na tyranię nowoczesności, którą nam przewidział. Jak myślicie, zaprzyjaźniłby się z Brunonem Schulzem? Widzę mgliste pokrewieństwo.

• Kryminał thriler
  • Fantastyka