Więzień urodzenia

2008-01-01
2008-01-01
Danuta Sękalska-Wojtowicz

więcej Więcej

Uwielbiam powieść Hrabia Monte Christo. Nie mogła mi się nie spodobać Więzień urodzenia. Z przyjemnością przeczytałem i z pewnością, wrócę do niej tak jak wracam od czasu do czasu do powieści Dumasa.

Gdyby J. Archer skupił się na pisaniu współczesnej powieści sensacyjnej, kryminału albo czegoś na kształt dramatu sądowego, podejrzewam, że efekt byłby zadowalający. Trudno bowiem odmówić autorowi kunsztu pisarskiego, umiejętności stopniowania napięcia, budowania dialogów i tworzenia płynnej narracji. "Więźnia urodzenia" czyta się po prostu bardzo dobrze.

Niestety, poza...

Właściwie to jest takie mocne 7,5. Świetna książka! Od początku do końca jest akcja i trzyma w napięciu. Niewinny człowiek, dzięki spiskowi cwańszych od niego, zostaje skazany za morderstwo przyjaciela i postanawia zemścić się na ludziach, którzy mu to zrobili. Duża inspiracja "Hrabią Monte Christo", o którym wspomniano i w książce.
Wiadomo, że kibicujemy głównemu...

Fajna pozycja Archera, polecam.

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

Książkę czyta się z zainteresowaniem, jednak jest przewidywalna. Nie występują tu jakieś wielkie zwroty akcji i nawet podmiana jakoś nie dziwi. Początek trochę nużący, bo raczej niepotrzebne mielenie na różne sposoby jednego zdarzenia. Powieść, która od samego początku wiadomo do czego zmierza. Można przeczytać, ale tak wysoką oceną jestem zaskoczona.

63/52/2020

Danny to młody chłopak z prowincji Londynu. Pracuję jako mechanik u swojego przyszłego teścia. Jego życie zmienia się gdy jego przyjaciel zostaje zamordowany, a on oskarżony o dokonanie zbrodni. Trafia do więzienia na długie lata.
Jego życie zmienia się o 180 stopni i dzięki zbiegu okoliczności ma szansę rozpocząć nowe życie.

Bardzo ciekawa i pasjonująca książka. W...

Trudno się oderwać od lektury. Niezwykle wciągająca, super fabuła pełna akcji i zdarzeń, zakończenie, które każdemu przypadnie do gustu - trochę bajkowa. Polecam!

Jeffrey Archer jak zwykle w formie. Jeden z moich ulubionych autorów. Książka w jego stylu, czyta się łatwo i przyjemnie.

Niezwykle wciągająca książka, choć sam pomysł (nie będę zdradzała szczegółów) z wyjściem na wolność głównego bohatera wydaje mi mało prawdopodobny-jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak długo nikt się nie domyślił prawdy...Ale mimo to 7 gwiazdek za styl autora, umiejętność prowadzenia wątków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2013
  • 2012