Perfect Body. Nowoczesna kulturystka i fitness

Okładka książki Perfect Body. Nowoczesna kulturystka i fitness Grzegorz Andrzejewski
Okładka książki Perfect Body. Nowoczesna kulturystka i fitness
Grzegorz Andrzejewski Wydawnictwo: Aha! sport
sport
Aha!
2016-03-30
2016-03-30
trening sprawność sport

Obowiązkowa lektura dla każdego bywalca siłowni! Kupiłam zachęcona doskonałymi recenzjami utytułowanych sportowców. Podręcznik przerósł moje oczekiwania po wielokroć. Jego autor, Grzegorz Andrzejewski, od 30 lat zajmuje się kulturystyką, co dobrze widać po bibliografii - 3 strony czasopism i książek sięgających od lat 70. do najnowszych wydań. Zatem mamy tu do czynienia z fachową literaturą.

Na rynku jest niewiele rzetelnych książek o kulturystyce. "Perfect body" na ich tle odznacza się tym, że autor posiada wybitny dar do przekazywania wiedzy, potrafi złożone zagadnienia wyłożyć w sposób możliwie prosty, uporządkowany i rzetelny.

Co daje ta książka? Rozkłada na części pierwsze parametry treningu siłowego oraz zależności, jakie mają wpływ na osiąganie celów treningowych. Dzięki temu można sobie samemu tworzyć rozpiski treningowe na dowolnym poziomie zaawansowania. W książce zawarto także niezbędną wiedzę o suplementacji i odżywianiu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Całokształtem zwiększa zaangażowanie w ćwiczenia, za sprawą świadomości dlaczego robimy tak a nie inaczej, poza tym pozwala wprowadzać własne, świadome modyfikacje. Dla regularnie trenującej osoby, przyswojenie sobie tej wiedzy w skali całego życia to świetna inwestycja.

Czy ta książka może zastąpić trenera? Tak, jeśli dobrze rozumie się opisane zagadnienia, zna się prawidłową technikę ćwiczeń oraz posiada motywację do ćwiczeń inną niż "zapłaciłem tyle hajsu trenerowi". Szczególnie, że wiedza trenerów często oparta jest na szybkich kursach + bro-science, i potem nieraz podają sprzeczne ze sobą informacje - ja tam bardziej ufam komuś, kto od 30 lat trenuje kulturystów. Już po lekturze 1. rozdziału zaczęłam trenować bardziej efektywnie.

Co do ćwiczeń, książka zawiera wiele "wyjściowych" rozpisek dla różnych typów treningów na różnym poziomie zaawansowania. Są tam wypisane poszczególne ćwiczenia, ale już bez wskazówek jak je robić, ponieważ autor założył, że to dość powszechnie dostępna wiedza. Ponadto książka nie zawiera nawiązań do cross-trainingu, ćwiczeń z kettlami itp. gdyby to kogoś interesowało.

Podsumowując, w skali od 1 do 10 daję tej książce 11, zaś autorowi Grzegorzowi Andrzejewskiemu wielkie podziękowanie, że zdecydował się ją napisać.

bardzo dobra, opisanie treningów od podszewki, wiele ciekawych informacji znajdą tu osoby, które dopiero zaczynają przygodę z siłownią jak i te, które już doświadczenie posiadają.

W swoim życiu przeczytałem wiele książek dotyczących tematu sportów siłowych. Żadna nie wyczerpuje tematu, jak właśnie ta obszerna publikacja. Autor podszedł do tematu z pełnym zaangażowaniem, a całość wskazuje na profesjonalizm i obszerną wiedzę.

"Perfect body" to podręcznik, który amatorzy sportu powinni traktować na równi z Biblią. Doskonałe, merytorycznie idealne opracowanie, które zawiera wyczerpujące informacje na temat ćwiczeń, żywienia, oraz suplementacji. Autor wskazuje zagrożenia, jakie mogą czyhać szczególnie na początkujących adeptów, ale ostrzega również bardziej zaawansowanych.

Ta książka jest doskonałym bodźcem do ćwiczeń,a wraz z nią nasze błędy będą zminimalizowane. Podoba mi się podejście Andrzejewskiego do czytelnika. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a co ważne, znajdzie odpowiedź na dręczące go problemy związane z ćwiczeniami. Książka została napisana lekkim i przystępnym językiem, ale zawiera fachowe porady. Naprawdę REWELACJA!

• 2017
  • Czekają na swoją kolej