Mithridates VI and the Pontic Kingdom

2009-01-01
angielski
Mitrydates archeologia numizmatyka Pont Krym starożytność

Na półkach: , , , ,

Zbiór artykułów z dziewiątek konferencji poświęconej wybrzeżom Morza Czarnego w starożytności. W tym tomie, najbardziej znani specjaliści z całego świata (USA, Danii, Rosji, jest też artykuł polskiego starożytnika, Marka Olbrychta) rozważali różnego zagadnienia związane z państwem Mitrydatesa VI - jedynym starożytnym królestwem obejmującym oba brzegi Morza Czarnego, i jedynym państwem hellenistycznym które stawiło twardy opór rzymskiemu imperium. Tematyka artykułów jest bardzo różnorodna - od dyplomacji, przez administrację, zabytki numizmatyczne, po archeologię. Niestety, są one bardzo specjalistyczne (nie ma żadnego wprowadzenia do epoki), a w dodatku zostały napisane niełatwym językiem (sporo naukowej terminologii, nietłumaczonych cytatów z łaciny i greki) więc mogą zainteresować tylko osoby mające już sporą wiedzę w tym temacie.

Dodaj cytat z książki Mithridates VI and the Pontic Kingdom

Ciekawostki historyczne