Noce w Rodanthe

Okładka książki Noce w Rodanthe
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Elżbieta Zychowicz
nicholas sparks romans miłość

Okładka książki Trzy tygodnie z moim bratem Micah Sparks, Nicholas Sparks
Ocena 7,1
Trzy tygodnie ... Micah Sparks, Nicho...
Okładka książki Nowe życie. Nowy początek. Wokini Billy Mills, Nicholas Sparks
Ocena 6,4
Nowe życie. No... Billy Mills, Nichol...

Przeczytana ekspresowo. Przyjemna i lekka. Taka na jeden dzień. Zakończenia się domyśliłam. Do łez jednak mnie nie doprowadziła. Mimo to oczywiście polecam.

Ma swoje niebywałe plusy, ale niestety równie sporo minusów. Bardzo podobna do filmu o tym samym tytule.

Pamiętam, że jak czytałam książki Sparksa w liceum robiły na mnie duże wrażenie. Ta jakoś do mnie nie przemawia, nudziłam się w trakcie, dialogi drętwe jak w Klanie, film ciekawszy od książki.

Piekna, wzruszajaca historia o pieknej milosci, polecam

Piekna, wzruszajaca historia o pieknej milosci, polecam

Super książka, jak każda od Sparksa:)

Super książka, jak każda od Sparksa:)

To już moja czwarta książka Pana Sparksa. Dla wielu zapewne jest to autor piszący literaturę kobiecą, aczkolwiek ja nie uznaję czegoś takiego. Podejrzewam, że wielu mężczyzn uwielbia jego twórczość podobnie jak ja.

„Noce w Rodanthe” to bardzo krótka książka licząca zaledwie 254 strony. A jeszcze krótsza historia miłosna dwójki bohaterów: Paula i Adrienne. Kilkudniowy pobyt w Rodanthe osób zagubionych, z problemami i po przejściach odmieni ich życie na zawsze.

Można zauważyć pewien schemat, ale czy to coś złego? Owszem, niektórzy mogą oczekiwać od swoich ulubionych autorów ciągłych niespodzianek, zwrotów akcji itp. Ja niekoniecznie tego wymagam. Przynajmniej mogę wiedzieć, czego mniej więcej się spodziewać, na jakie emocje się nastawić. Tutaj ich nie zabraknie, zresztą w tego typu literaturze to wręcz wskazane. Momentami można się uśmiechnąć, momentami można uronić łzę.

Tak jak z tyłu okładki jest napisane, to „historia czułej miłości, radości, nadziei, poświęcenia i … przebaczenia. Nicholas Sparks po raz kolejny przypomina, że miłość jest możliwa w każdym wieku i często przychodzi, kiedy najmniej się jej spodziewamy…”. Niektóre sytuacje są bardziej prawdopodobne, inne mniej. Życie pisze różne scenariusze. Bardzo lubię przenosić się w piękne, urokliwe miejsca, które Nicholas Sparks opisuje w swoich powieściach. Niestety nie czułem przekonania do dialogów. Wydawały mi się zbyt sztuczne, bez takiej swobody jak w poprzednich książkach. Mam nadzieję, że to tylko mały wypadek przy pracy.

Chciałem jeszcze poruszyć temat okładek. Przyjemnie mieć wszystkie książki w jednym wydaniu, ale nie wszystkie są tak samo ładne. Także lubię je sobie pomieszać. ;)

Noce w Rodanthe to miłość i strata. To naprawdę krótka książka, ale pełna emocji, czułości, tęsknoty i miłości. W tej książce Sparks płynnie przenosi nas z teraźniejszości do przeszłości i z powrotem do teraźniejszości. Jego historia płynie, a z nią łzy, które łamią serce.

Cóż, spodziewałam się czegoś lepszego. Do tej pory każda książka Sparksa potrafiła mnie wzruszyć, ta była poruszająca, ale... ta nagła miłość bohaterów wydała mi się zbyt naciągana. Kiedyś przypadkiem trafiłam na samą końcówkę filmu i wiedziałam od pierwszej strony czego mam się spodziewać. Pewnie dlatego książka nie zrobila na mnie najlepszego wrażenia.

Wspaniała książka. Wspaniały film 10/10 Polecam

Wspaniała książka. Wspaniały film 10/10 Polecam

Super książka. Jedna z moich ulubionych.

Super książka. Jedna z moich ulubionych.