Kosiarz

Terry Pratchett Cykl: Świat Dysku (tom 11) fantastyka, fantasy, science fiction 266 str.
Reaper Man

Prószyński i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy humor parodia Świat Dysku

Kup książkę

Śmierć to jeden z najlepszych bohaterów Świata Dysku, więc każdy tom, gdzie się pojawia uwielbiam

Chyba jedna z najlepszych cyklu, scena z ostrzeniem kosy promieniami słońca...i wiele innych szczególnie utkwiło mi w pamięci.

Calikiem zabawne podejście do tematu śmierci jak widać gdy śmierć jest na zwolnieniu rózne dziwy się dzieją

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka rewelacyjna. Jedna z pierwszych opowieści ze Świata Dysku, która wpadła mi w ręce. Początek fantastycznej podróż przez twórczość nieodżałowanego Terrego Pratchetta :)

Gorąco polecam całą serię :D

Trochę chaotyczna książka. Poruszanych jest w niej kilka wątków jednocześnie, które dążą nie wiadomo dokąd. Sama fabuła za bardzo dłuży się i rozwleka. Do tego wiele postaci kompletnie nie pasuje do wykreowanego już wcześniej uniwersum, przede wszystkim mam tu na myśli Audytorów. Jeśli ktoś nie postawił sobie za cel przeczytania wszystkich książek z cyklu Świata Dysku, to...

Uuk Uuk!

Przyjemna lektura. Prosta historia, przerysowany świat i lekki humor. Dobra książka na przerwę pomiędzy ambitniejszymi tytułami.

Śmierć wisi nad nami niczym miecz Damoklesa. Wszyscy wiemy, że prędzej czy później spadnie nam na głowy. Łudzimy się, że raczej później niż prędzej, a im później, tym lepiej. Jak oddalić od siebie lęk przed umieraniem? Jak pogodzić się z nieuchronnością przemijania, jak zaczynać kolejny dzień ze świadomością ostatecznego końca? Gdy Pratchettowski Śmierć zostaje...

Jak w kilku słowach mogę opisać tę powieść? Sympatyczna i pełna inteligentnego humoru, pod którego warstwą kryje się rozważanie o sensie życia i poczuciu przemijania. Poza tym, jak zawsze jest tu mnóstwo barwnych postaci (z moim ulubionym Śmiercią na czele) i multum szalonych sytuacji.
„Kosiarza” czytało mi się tak bardzo przyjemnie, że wystarczyło kilka godzin i już jestem...

Dyskusje

8 112