Czerwone Gardło

Jo Nesbø Cykl: Harry Hole (tom 3) kryminał, sensacja, thriller 423 str.
Rødstrupe

Iwona Zimnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Dwie trzecie książki niesamowicie się dłuży, nie wciąga. Dopiero później akcja się rozkręca i nie chce się od niej oderwać. Jednocześnie jest przewidywalna.

Fabuła jaką lubię morderstwo z neonazistami w tle, no i niezawodny Harry.

Podpowiedz: Jeżeli komuś spodobała się t książka to polecam również "Powrót nauczyciela tańca" Henninga Mankella.

Niekiedy miałam problem ze spamiętaniem postaci z czasów wojennych, ale treść była całkiem przyjemna, czytało się szybko

Kolejna książka z serii o przygodach Hole`a. Czytam cała serię, polecaną przez Znajomych,ale nie potrafiłam się przekonać.... Nie wciągało mnie. Dopóki nie byłam w połowie tej książki!
Oby kolejne serii były tak ciekawe. Plus za wielopokoleniowy wątek, plus za akcje, plus za wieloątkowość :).
Ta książka na ten moment jest jedną z lepszych autorstwa Jo Nesbo, którą...

Harry Hole podczas ochraniania wizyty prezydenta USA poważnie rani agenta Secret Service. Zamiast nagany zostaje awansowany i przeniesiony do nowego wydziału. Polityka rządzi się swoimi prawami.

Trzeci tom o Harrym Hole'u jest zdecydowanie lepszy niż dwie poprzednie części. Jest bardzo dobry!
Akcja prowadzona jest wielowątkowo. Wciągająca i szybko-się-czytająca lektura na wieczór.
Tym razem zdecydowanie polecam!

Jak na razie Jo Nesbø trzyma klasę i trzecia część o komisarzu Harrym Hole trzyma w napięciu. Tym razem pozostajemy w Oslo, w mieście rodzinnym Harrego. Akcja książki jest wielowątkowa i ciężko je tak po prostu opisać. Jednego zaciekawi wątek wojenny, innego miłosny, a jeszcze inny zafascynuje się rozwiązywaniem zagadki przez Hola.
Polecam i zabieram się do czytania...

Dobra książka, dałbym więcej punktów gdyby nie za dużo bohaterów z wątku o wojnie gdzie trudno było się już połapać kto jest kim.

Powieściopisarze czasem potrafią przewidzieć przyszłość. Może to kwestia przypadku, a czasem może świetnego wyczucia nastrojów. W tym przypadku miałem wrażenie, że Nesbo przewidział dla Norwegii... Breivika.

Wróciłam do serii po przerwie i znowu utwierdziłam się w tym, że absolutnie ją uwielbiam. Wartka, wielowątkowa akcja momentami sprawiała, że się gubiłam, lecz mimo to do końca trzymała mnie w napięciu. Uwielbiam błyskotliwy sposób pisania i wszystkie inne smaczki. Nie mogę doczekać się lektury kolejnego tomu.

Dyskusje

12 749