Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać

Okładka książki Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać
Katarzyna Pietroń Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion
2016-02-26
2016-02-26
logopedia dykcja nauka głos wymowa

Jest to bardzo ciekawa i wartościowa pozycja dla każdej osoby zainteresowanej polepszeniem swoich wypowiedzi. Autorka zwraca uwagę na wiele istotnych kwestii i drobiazgów o których warto pamiętać podczas różnego rodzaju przemówień, jak również podczas zwykłych rozmów. Ćwiczenia pojawiające się w książce pozwalają na praktyczne sprawdzenie sowich umiejętności i poprawę dykcji i modulacji głosu.

To nie jest zła książka, merytorycznie trudno jej coś zarzucić, ale trochę brak jej ikry. W moim odczuciu nie posłużyło tez powoływanie się na teorie Tymochowicza. Słuchałem w formie audiobooka i to już była całkiem stracona szansa, aby nie tylko książkę przeczytać, ale z opisanych sensowych ćwiczeń wokalnych zrobić materiał dla odbiorcy do natychmiastowego praktykowania. Tego bardzo zabrakło.

Jeszcze czytam, a raczej... ćwiczę:)

Bardzo mi się podoba sposób w jaki autorka zwraca się do czytelnika. Przekaz jasny i czytelny.
Nastawiałem się na coś innego, myślałem, że będę miał do czynienia z totalną teorią, ale nie moi drodzy! Czysta praktyka. Książka to zbiór zadań, które mają na celu wzmocnienie naszego głosu.

Nie będę się rozwodził, bo długich opinii i tak nikt nie czyta (a przynajmniej ja nie czytam) :D

Polecam!

Jeszcze czytam, a raczej... ćwiczę:)

Nie będę się rozwodził, bo długich opinii i tak...

"Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać" jest to profesjonalne kompendium dla każdego, kto chce pracować nad jakością i sposobem mówienia, napisane przez niezwykle kompetentną w tym temacie osobę. Dodatkowo do książki dołączona jest płyta CD, która zawiera również kilkanaście różnych ćwiczeń.

Pełna recenzja książki na stronie:

Pełna recenzja książki na...

Recenzję znajdziecie również tutaj - http://nauka-to-tez-sztuka.blogspot.com/2016/03/sia-gosu-jak-mowic-by-ludzie-chcieli.html

Głos, to narzędzie, dzięki któremu komunikujemy się ze światem. Używamy go codziennie i właśnie dlatego powinniśmy wiedzieć jak to robić prawidłowo. Co jednak sprawia, że jednych osób lubimy słuchać, a inne nas drażnią bądź zwyczajnie nudzą? Powodów jest zbyt wiele, by je wszystkie wymienić! Na szczęście Siła głosu autorstwa Katarzyny Pietroń rozwiewa wszelkie wątpliwości i uczy jak mówić, by ludzie chcieli słuchać!

Książka zasługuje na same ciepłe słowa, bo ma nie tylko mnóstwo przydatnej wiedzy, ale również wiele przykładów i cennych ćwiczeń. Autorka cierpliwie i prostym językiem opowiada o wszystkim, co związane z poprawną wymową. Tłumaczy, jak oddychać, mówić, ćwiczyć, a nawet dbać o higienę głosu, unikając niektórych pokarmów czy napojów.
Dużą zaletą jest przejrzystość książki i to, że autorka nie koncentruje się tylko na dykcji, artykulacji czy tempie mówienia. Opowiada bowiem wiele o emocjach, mimice, ekspresji, higienie głosu i wielu innych zagadnieniach, które wpływają na jakość naszej wypowiedzi i sprawiają, że inni chcą nas słuchać. Autorka daje nam również szereg ćwiczeń, które możemy (a nawet powinniśmy) robić jak najczęściej - w tym parę "na rozgrzewkę" od razu po przebudzeniu. Te ćwiczenia, to między innymi ziewanie i rozciąganie się, więc jestem pewna, że każdy wykona je z przyjemnością! Część z ćwiczeń możemy robić nawet podczas spaceru, czy jazdy samochodem - ćwicząc oddech przeponowy czy dykcję.

Czytając Siłę głosu czułam, że autorka naprawdę kocha to, co robi i doskonale wie, o czym mówi... To, w jaki sposób się wypowiadamy: szybko czy wolno, akcentując lub nie, robiąc pauzy w wypowiedzi lub mówiąc jednym ciągiem, itp. Wpływa na to, jak odbierają nas inni! Czytelnik który czuje się niepewnie i uważa, że powinien popracować nad swoim głosem, na pewno znajdzie w tej książce odpowiedzi na swoje pytania i wiele rad oraz ćwiczeń.

Książka jest swoistym vademecum o naszym głosie i zawiera również parę rad od logopedów, głównie o poprawnej wymowie.

Do książki dołączona jest również płyta CD, która zawiera sporo ciekawych ćwiczeń. Ja sama wykonywałam je podczas jazdy samochodem i dzięki temu znacznie szybciej mijał mi czas spędzony w korkach… Nie trudno się domyślić, że inni kierowcy patrzyli na mnie jak na wariatkę, ale kto by się tym przejmował?

Dodaj cytat z książki Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać