Jedyny pirat na imprezie

Okładka książki Jedyny pirat na imprezie
Lindsey Stirling Wydawnictwo: Feeria Young biografia, autobiografia, pamiętnik
2016-01-12
Jerzy Bandel
Jerzy Bandel pamiętnik YouTube popularność sukces blogerka skrzypaczka muzyka

więcej Więcej

Na początku chciałabym zaznaczyć, że nie jestem zagorzałą fanką Lindsey Stirling. Są utwory, które bardzo mi się podobają, a część teledysków, które widziałam, zachwycały mnie kostiumami, scenografią i atmosferą. A przy tym wszystkim skrzypaczka emanuje niesamowitą energią i radością, że jak na nią patrzę, sama się uśmiecham. Gdy w ręce trafiła mi się książka, stwierdziłam,...

Ciekawa, smutna, wesoła, inspirująca i wciągająca. Miło było się dowiedzieć czegoś więcej o Lindsey jako o osobie nie tylko artystce.

Niby biografia, niby pamiętnik a tak naprawdę świetna opowieść na faktach ;) Ciekawie napisana książka, nie tylko dla fanów Lindsey, bardzo przyjemnie się ją czyta.

Hah, od czego by tu zacząć?
Lindsey raczej nie muszę przedstawiać, zrobił to za mnie opis z tyłu książki. Ale w skrócie - amerykańska skrzypaczka, piosenkarka, tancerka, która lubi eksperymentować łącząc różne gatunki muzyczne, co widać i czuć. I według mnie - robi to świetnie. Część...

Znacie może Lindsey Stirling? Nie? To musicie koniecznie obczaić! Ta dziewczyna to genialna skrzypaczka, ale nie taka zwykła skrzypaczka, tańczy i gra jednocześnie! Skrzypce kojarzą się Wam tylko z muzyką klasyczną? Pora to zmienić! Lindsey stara się eksperymentować, łącząc granie na skrzypcach razem z hip-hopem oraz dubstepem. Chociaż znałem muzykę Lindsey przed...

Nie jest to typowy pamiętnik, co może sugerować opis. Bardzo ciekawa, niebanalna i inspirująca.

Błędy w polskim tłumaczeniu (porównywałam z angielskim oryginałem). Sens niektórych sytuacji jest całkowicie zmieniony, bo tłumacz inaczej zrozumiał jakieś słowo. Za to treść bardzo ciekawa i niebanalna. Nie jest to typowy pamiętnik, co może sugerować opis.
Angielski oryginał oceniam na 8.

Nie mogę oceniać czyjegoś życia.
Za to mogę się nim inspirować.
Dla artystów, którzy jeszcze za mało wierzą, poznanie tej historii uznaję za obowiązkowe. Na każdy rodzaj sztuki niezmiennie jest dużo miejsca.
Dzięki, Lindsey.

Przyjemna książka, pisana z pewnym dystansem do doświadczeń Lindsey. Czyta się lekko a sama treść jest dosyć interesująca. Polecam ;)

Lindsey poznałam podczas gali Echo 2014, gdy wygrała swoją pierwszą statuetkę i mnie zainteresowała. Nie zaczęłam jej słuchać, bo chociaż uwielbiam skrzypce, na których gra, nie do końca leży mi elektroniczny podkład, który wykorzystuje w swoich utworach. Mimo to zapadła mi w pamięć i gdy jakiś czas później Lzzy Hale z Halestorm nagrała razem z nią piosenkę, od razu...

• 2018
  • 2017