Nie... zwykła kuchnia. Bo każdy jest inny

Okładka książki Nie... zwykła kuchnia. Bo każdy jest inny Kinga Paruzel
Okładka książki Nie... zwykła kuchnia. Bo każdy jest inny
Kinga Paruzel Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Burda Publishing Polska
2014-09-10
2014-09-10
kinga paruzel przepisy master chef gotowanie

Jesteś głodna, ale na nic nie masz ochoty. Przekąsiłabyś co nie co, ale nic nie wydaje się odpowiednie. Zwyczajnie wszystko ci się przejadło i podświadomie pragniesz zaznać nowych kulinarnych rozkoszy. Znasz to uczucie? Ja, aż za dobrze. Dopada mnie dosyć często. Nie przepadam za mięsem, rzadko ostatnio mam okazję jeść w domu, a jedzenie w miejscowych barach oferuje albo ciężkie żarło, albo dania, na które nie mam już ochoty (uroki małego miasteczka). Poszukuję więc wciąż przepisów, które po pierwsze mnie zachwycą, po drugie robi się ekstra szybko a po trzecie nie zawierają tony mięsa. W trakcie swoich wojaży książkowych natrafiłam na kucharską bombę, jaką jest “Nie… Zwykła Kuchnia” King Paruzel.
Kinga znana mi jest z programu Masterchef, w którym to dotarła do ścisłego finału pierwszej edycji. Jest również koleżanką po fachu, ponieważ prowadzi naprawdę smacznego bloga kulinarnego: www.alebabka.blogspot.com. Mocno trzymałam za nią kciuki oglądając program. I tu proszę, sama wpadła w moje rączki i bardzo mnie zainspirowała. Książka składa się z pięciu rozdziałów:
No to start! – zawiera menu śniadaniowe i imprezowe.
Zupy – słodkie, słone, na ciepło czy na zimno, najważniejsze – proste do przygotowania.
Konkretnie i treściwie – czyli rozdział typowo obiadowy, przygotowany z nutką spontaniczności Kingi.
Sama słodycz – jak sama Kinga pisze “najlepsza cukiernia świata w Twojej kuchni”.
Na zdrowie – syropy, napary i koktajle, wstrząśnięte – niemieszane.
W książce kucharskiej Kingi Paruzel znajdziesz nutkę dawnych czasów przeplatającą się z zupełnie nowym kierunkiem. Przepisy są pomysłowe, zaskakujące i energetyczne. Mnie zaintrygowały i sprawiły, że wróciła moja miłość do gotowania. Muszę tylko znaleźć na nią czas, ale to już kwestia organizacyjna. Wracając do przepisów. Łosoś i truskawki? Czemu nie! Zupa z czosnkiem niedźwiedzim? Ależ proszę! A może pizza z kalafiora? Oczywiście! Nie ma rzeczy niemożliwych. Dania są nietypowe, ale również dość proste w przygotowaniu. Tylko zakasać rękawy i gotować.
Na wstępie książki Kinga Paruzel pisze, że pragnęła zaskoczyć swoimi przepisami. Zdecydowanie czuję się zaskoczona. Pozytywnie zaskoczona. Myślę, że ty również będziesz.

Pełna opinia na blogu:

Podzielę się z wami opinią o książce, która całkowicie mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie. Przeszukałam nie jedną sklepową półkę za książką, która mnie zainspiruje, jednak która będzie miała przepisy na poziomie domowym, a nie szefa kuchni pięciogwiazdkowej restauracji.

Znalazłam idealną i co całkiem przypadkiem.

Autorka to finalistka pierwszej polskiej edycji programu MasterChef, która została okrzyknięta czarodziejką smaków! I mimo, że mogłoby się wydawać, że książka będzie zawierać trudne przepisy, okazuje się, że wcale tak nie jest. Przepisy są proste ale nie banalne, przystępne cenowo i czasowo :)

Książka podzielona jest na pięć rozdziałów:
No to start!
Zupy
Konkretnie i treściwie
Sama słodycz
Na zdrowie

Pełna opinia na blogu:

Szukałam książki kucharskiej zawierającej proste i zdrowe przepisy do codziennego zdrowego gotowania.
Przejrzałam całe mnóstwo pozycji, niestety w większości z nich (a raczej w prawie wszystkich) autor chciał się popisać i zamieścił przepisy na same "popisowe dania". W zasadzie to nic nowego...
I nagle przypomniała mi się Kinga z pierwszego master chefa, super dziewczyna i orędowniczka zdrowej kuchni, świtało mi gdzieś, że miała wydać książkę. Sprawdziłam i wydała, aż dwie!

Fantastyczna pozycja, dokładnie tego szukałam.
Przepisy są proste ale nie banalne, przystępne cenowo, czasowo i pod względem dostępności produktów a ponadto Kinga zamieszcza mnóstwo użytecznych rad i pomysłów na podmianę składników, których możemy nie mieć pod ręką.

Oprócz przepisów na dania zdrowe znajdują się też tutaj smaki tradycyjne, jednak często zawarta jest informacja jak przerobić je na zdrowszą wersję.
Coś wspaniałego!

Kinga stworzyła mix tego, co kocha z niezwykłą lekkością.
Książka jest przystępna, pomocna i wielozadaniowa.
A ponadto czuć w niej ducha autorki, czuć, że jest to pozycja dopieszczona i przyprawiona najlepszą przyprawą - sercem. Do tego okraszona została pięknymi zdjęciami autorki.

Muszę przyznać, że nie przepadam za książkami kucharskimi, właśnie z tego powodu, że często oderwane są niejako od rzeczywistości i nie mają wyrazu, jednakże ta pozycja jest pełnokrwista i po prostu użyteczna.
Kingo - świetna robota!

Gorąco polecam!

Ps. Nigdy nie pomyślałabym, że będę wystawiać opinię książce kucharskiej, a co dopiero ją zachwalać :P

• Kuchnia
  • Kucharskie
  • Sprzedane
  • Literatura Polska
  • Kucharskie /dietetyka
  • Gatunek: Kulinarne
  • Ola biblioteka papierowa

Dodaj cytat z książki Nie... zwykła kuchnia. Bo każdy jest inny