Zbrodnia prawie doskonała

Arkadiusz Niemirski Wydawnictwo: Fabryka Słów kryminał, sensacja, thriller
Fabryka Słów
2003-10-01
2003-10-01
zbrodnia prawie doskonała niemirski arkadiusz

Ekstra :) Trzy fajne, wciągające historie - jak dla mnie środkowa była najlepsza. Polecam :)

Dość krwawe.

Dość krwawe.

Dzięki mojej chrześniaczce, która jest fanką Niemirskiego, i ja polubiłam jego prozę.
Niestety, "Zbrodnia prawie doskonała" okazała się najsłabszą książką, jaką do tej pory przeczytałam.

Składają się na nią trzy kryminalne opowieści, które na pewno są ciekawe na swój sposób, ale nie rzucają na kolana.
Intrygujące są zakończenia, gdyż łamią konwencje i odbiegają od klasycznych finałów, dzięki czemu zaskakują czytelnika (co w przypadku kryminałów na pewno jest atutem). Zasadnicza treść jest jednak tylko dobra i właściwie nie wyróżnia się niczym szczególnym, chociaż warsztatowo nie można jej nic zarzucić.

Na pewno czyta się lekko, szybko i przyjemnie, więc jeśli ktoś na ochotę na relaksującą lekturę, to książka Niemirskiego" może spełnić jego oczekiwania.

Intrygujące są zakończenia, gdyż łamią konwencje i odbiegają od...

Trzy opowiadania kryminalne.
Pierwsze, "Brooklyn Crime Story" o śledztwie w sprawie seryjnego mordercy, który zabija gejów w Nowym Jorku.
Drugie, "Testament" o mistyfikacji i urządzonej przez pewną grupkę bogatych osób grze, w którą zostaje wplątana redaktorka ze szkockiej gazety.
No i trzecie, "Wyspa róż" o emerytowanym i zapomnianym aktorze, który na tytułowej wyspie zabija kilka osób, w tym i policjanta, który przebrany został za gwiazdę rocka podejrzaną o morderstwo. A wszystkie morderstwa popełnia wspomniany aktor, Tony Allen.

Generalnie, takie sobie, najlepsze to drugie...

Trzy opowiadania kryminalne.

2070

Od dawien dawna mam do tego autora sentyment, jako tego, który kontynuował ukochaną w dzieciństwie serię o panu Samochodziku. Trzy kryminałki składające się na tę książkę czyta się z przyjemnością - bez zbytniego epatowania okrucieństwem opowiadają historie zaskakujące i sprawnie skonstruowane.

Dobrze mi się czytało te trzy opowiadania zawarte w książce Niemirskiego! Po prostu dobrze :)

Bardzo mi się podobały wszystkie 3 opowiadania. Każde ma swój specyficzny klimat, każde wciąga od pierwszej strony, niektóre zaskakują. Polecam z czystym sumieniem i jak dla mnie ocena jest za niska.

ciekawe opowiadanka

ciekawe opowiadanka

Kilka fajnych opowiastek. Audiobook dobry przy pracach ogródkowych :-)

Kilka fajnych opowiastek. Audiobook dobry przy pracach ogródkowych :-)

• 2011
  • Legimi audio
  • 05. Opium w rosole
  • 2009 i wcześniej
  • Thrillery, kryminały

Dodaj cytat z książki Zbrodnia prawie doskonała