Jesteś tym, czym są Twoje myśli

Jesteś tym, czym są Twoje myśli
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2015-01-01
2015-01-01

Treść od początku budziła moje zastrzeżenia i mnóstwo wątpliwości… Psychologia psychotroniczna – brzmi trochę jak astrologia lub chiromancja. Afirmacje, wizualizacje i medytajce… od razu budzą jakiś mój wewnętrzny opór…

Od jakiegoś czasu jestem zdania, że w życiu nie ma przypadków, a wszystko co się nam przytrafia zależy w dużej mierze od nas samych. Tylko od nas samych zależy czy wskazówki - które nam czasem życie podsuwa w postaci inspirujących ludzi, książek i zdarzeń - wykorzystamy i czy zechcemy je przyjąć i zastosować względem życiowej sytuacji, której doświadczamy. Może miałam z tej książki zapamiętać jedno zdanie np. "nie musisz zgadzać się na kontakty z ludźmi, którzy mają na ciebie przygnębiający wpływ"? Sądzę, że mimo wszystko zapamiętałam tych zdań więcej (nawet dałam się namówić i zrobiłam całkiem poważnie ćwiczenie dotyczące finansów). Bo jak tu nie uwierzyć, że istniejące na nasz temat opinie - czy to we własnej głowie, czy też w głowach otaczających nas ludzi - są niczym innym jak ograniczeniami, schematami, ramami w które sami siebie wtłaczamy, tkwiąc w nich do czasu aż coś/ktoś/sytuacja z którą się zetkniemy, powie nam, że to co do tej pory było naszymi przekonaniami, to nieprawda i że warto opuścić nasze dotychczasowe, stereotypowe myślenie na swój temat, warto zmienić optykę, potraktować siebie z szacunkiem i dać sobie szansę na kompletne przewartościowanie naszych dotychczasowych często skostniałych wyobrażeń na temat siebie samego i otaczającego nas świata.

Książka trafiła do mnie przypadkiem (sic!) pożyczyła mi ją koleżanka i choć nie mam zwyczaju czytać do końca czegoś co mnie nudzi lub gdy treść z różnych względów mi nie odpowiada, jednak tej książce dałam szansę. Czytałam z dużymi oporami, dawkując treść. No bo jak tu wierzyć, że myślami możesz wpływać na to co się przytrafi w przyszłości? Poza tym mnóstwo w niej błędów stylistycznych, literówek itp. (jestem na to wyczulona) raziły mnie one podczas czytania bardzo.

Wniosek: warto czasem dać szansę książkom, które trafiają do nas (niby) przypadkiem. Duży plus dla autorki za odwagę opowiedzenia swojej własnej historii - bez tej kanwy, cała książka byłaby kolejnym suchym poradnikiem jak to wpływ pozytywnych myśli może cudownie odmienić życie.

Magdalena Wójcik od wielu lat zajmuję się rozwojem duchowym,a swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w życiu osobistym i zawodowym.Jest absolwentką Studium Psychologii Psychotronicznej.W tej książce udowadnia,dlaczego myśl kiełkujące w umyślę, ma ogromne znaczenie.

Dużo informacji o pozytywnym myśleniu i prawie przyciągania zaczęło do nas napływać po wydaniu kultowej książki Sekret.Każdy z nas ma w głowie mnóstwo myśli.Nie da się nie myśleć o problemach rodzinie i pracy można tak wymień bez końca. Funkcjonowanie człowieka to nieustanne myślenie.Psychika człowieka jest tak skonstruowana,że mamy tendencje do wymyślania najgorszych scenariuszy naszego życia.Wolimy myśleć negatywnie ,przygotować się na najgorsze,a pozytywne myślenie odchodzi gdzieś na bok.A przecież pozytywne myślenie jest czymś przyjemniejszym ,koi nasze złe samopoczucie i pozwala czuć się przyjemniej.
Jesteś tym,czym są Twoje myśli to poradnik uczący pozytywnego myślenia i kreowanie swojej przyszłości w taki sposób, by odgonić czarne myśli.Bo to od nas zależy czy weźmiemy los we własne ręce.Zaczniemy myśleć pozytywnie, dzięki czemu staniemy się szczęśliwymi ludźmi lub wpadniemy w otchłań negatywnych myśli.A te popchną nas w złe nastawienie do życia.Te poradnik pozwoli nam zrozumieć moc zewnętrznych myśli.Argumenty filozofów i fizyków, jakie nam dostarcza autorka myślę,że przekonają każdego czytelnika.
Poradnik porusza każdą sferę życia człowieka:zdrowie, finanse i miłość.Dzięki poradnikowi zrozumiesz jak świadomie konstruować poczucie pewności siebie i tworzyć myślami własne szczęście.Dowiesz się jak przekształcić swoje negatywne myśli. Pomyślnie czytelnik nauczy się korzystać z wizualizacji i ciekawych afirmacji.
Polecam wszystkim, którzy pragną zmienić myślami swoje życie.

• ROK 2019
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Ulubione, często do tej książki wracam
  • Zdrowie

Małgorzata Wójcik Jesteś tym, czym są Twoje myśli Zobacz więcej