Near Death Experience B2-c1

Edgard
2015-08-01
2015-08-01
angielski nauka gamebook

Idealna książka do nauki języka angielskiego. Rozdziały są krótkie, więc w przypadku trudności ze zrozumieniem nie zniechęcają do dalszej próby czytania. A ćwiczenia po każdym rozdziale są urozmaicone. Choć nie ukrywam, że wolałabym, aby więcej było nawiązujących do fabuły a nie do nowych słówek.

Na pewno świetna alternatywa dla tradycyjnej nauki języka obcego. A pomysł z różnymi wyborami toczącej się akcji rewelacyjna. Pierwszy raz miałam do czynienia z taką grą fabularno-literacką i już zostałam jej gorliwą fanką. :)
A fabuła bardzo interesująca, tak więc Hugo już nie wiedzie nudnego życia. :)

Na pewno świetna alternatywa dla tradycyjnej nauki języka obcego. A pomysł z...

Cóż, książka nie jest zła, jednak raz, że przeskakiwanie między kolejnymi rozdziałami powoduje mętlik, dwa, że książka staje się wtedy dość krótka, co jak na swoją cenę jest minusem. Polecam raczej inne readersy tego autora lub książki dla neativów/ seriale ;).

Bardzo dobry pomysł na urozmaicenie nauki języka, formuła "gamebooka" sprawdza się po raz kolejny. Może miejscami całość wydaje się nieco infantylna, decyzje bohaterów nielogiczne, a ogół opowiadania bardzo, ale to bardzo naciągany, ale przecież to nie fabuła jest główną osią tego wydawnictwa. Chodzi tu o naukę języka angielskiego, a w tej kwestii "Near Death Experience" sprawdza się świetnie!

„Near Death Experience” to niezwykle wciągająca powieść, pełna zagadek, eksperymentów i zwrotów akcji. Dzięki niej nauka angielskiego staje się idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Aby poznać dalsze losy bohaterów chcesz znać szczegóły wydarzeń i sięgasz do słowniczka na marginesie. Ćwiczenia pomagają w utrwaleniu gramatyki a jeżeli chcesz wiedzieć więcej, to sięgasz do słownika na końcu książki.

Recenzja: http://mamao.pl/czytaj-i-zapomnij-o-tym-ze-uczysz-sie-angielskiego/

Książka, którą chciałabym Wam przedstawić dzisiaj, to pozycja dla nieco starszych (doświadczeniem),którzy angielski mają opanowany już w jakimś stopniu. To historia pewnego chłopaka, który pracuje w jednej z londyńskich knajpek. Jak sam o sobie opowiada, prowadzi nudne, nieciekawe życie. I gdyby nie pewna, tajemnicza fotografia, którą znalazł na podłodze w knajpce, dalej pewnie takie nudne, nijakie życie by prowadził. I teraz zadanie dla nas. Pod każdą jedną historią znajdziemy dwie strzałki, które zdecydują o dalszym losie naszego bohatera – Hugo.
Jak? Pod konkretną historią, w tym przypadku pierwszą o naszym bohaterze Hugo, znajdują się dwie strzałki z numerami stron. W zależności od tego, jak pokierujemy Hugo – czy wybierze się do berlińskiej bohemy, szemrane kręgi złodziejaszków dzieł sztuki, czy może w ramiona pięknej Hinduski Shanti? Wszystko zależy od nas.
Zapraszam na całą recenzję na:

Stanowczo zbyt szybko się ją czyta jeśli zna się angielski, ale i tak polecam.

Stanowczo zbyt szybko się ją czyta jeśli zna się angielski, ale i tak polecam.

fabuła nie jest jakaś fascynująca, ale jako sposób na naukę języka - super opcja! :)

Wydawnictwo chwali książkę jako by to był gamebook. Jednak obok gamebook'a ta książka nawet nie stała.

• Angielski
  • Po angielsku